Brno podlehlo Chodovu, přesto se před ním drží v čele

Florbalisté Bulldogs Brno podlehli v 9. kole v přímém souboji o první místo v superlize doma s Chodovem 10:11 v prodloužení, přesto se před svým sokem udrželi o skóre v čele tabulky. Třetí je o bod Mladá Boleslav, která vyhrála na hřišti Vítkovic 6:5 po samostatných nájezdech. V případě úspěchu v základní hrací době se mohli Středočeši posunout do čela.

Florbalisté Chodova, ilustrační foto.

Výhru Chodova zařídil sedmi body za pět branek a dvě asistence útočník Tom Ondrušek, který v čase 63:48 také zápas rozhodl. Šest bodů za dvě trefy a čtyři přihrávky zaznamenal v dresu vítězů Patrik Dóža. Za Bulldogs si připsal hattrick a asistenci Radek Krajcigr.

"Strašně si cením přístupu týmu a dvou získaných bodů. Na druhou stranu musím říct, že kdybychom první třetinu nestrávili na D1, tak jsme body mohli mít tři," řekl trenér Chodova David Podhráský oficiálním stránkám Českého florbalu. Jeho tým po první části prohrával 2:5.

Mladá Boleslav vedla v Ostravě 4:2 a 5:4, ale nakonec rozhodl až v nájezdech Jiří Curney. "Dneska se nám nedařilo technicky, v naší hře byla spousta nepřesností a chyb. Z tohoto pohledu jsme spokojeni s vybojovanou výhrou," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Tipsport superliga florbalistů - 9. kolo:
Bulldogs Brno - Chodov 10:11 v prodl. (5:2, 3:4, 2:4 - 0:1)
Branky: 2., 19. a 54. Krajcigr, 5. a 51. L. Ondráček, 27. a 37. Coufal, 4. Žižka, 8. J. Koutný, 28. P. Kadlec - 3., 35., 54., 60. a 64. Ondrušek, 25. a 30. M. Koutný, 38. a 60. Dóža, 16. Tyl, 42. Strachota.
1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 5:6 po sam. nájezdech (1:0, 1:4, 3:1 - 0:0)
Branky: 47. a 58. Hájek, 8. Jan Šebesta, 24. Rýpar, 51. Jastřembský - 23. a 38. Salát, 30. a 57. Natov, 29. Křenek, rozhodující sam. nájezd Curney.
Panthers Otrokovice - Sokol Královské Vinohrady 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 16. Vaněk, 39. Martin Nagy, 56. Ťopek, 63. Krchňáček - 18. Zavadil, 45. Linhart, 50. Bína.