Brno prohrálo v Mladé Boleslavi a superligu vede Chodov

Florbalisté Bulldogs Brno prohráli v 10. kole superligy v Mladé Boleslavi 4:9 a do čela tabulky se dostal Chodov, který doma zdolal Pardubice 7:5. Pražané vedou o bod před Mladou Boleslaví, Bulldogs klesli s tříbodovou ztrátou na lídra na třetí pozici.

Ilustrační foto.

Na vítězství Mladé Boleslavi se podílel čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Jiří Curney. "Zápas rozhodla naše produktivita v pětiminutové přesilovce. Jsem spokojený s výkonem v úvodních čtyřiceti minutách," řekl webu Českého florbalu trenér Jan Pazdera, jehož tým při vyloučení Jiřího Bauera ve druhé třetině třemi góly zvýšil na 6:1.

Chodov se představil v Náchodě a kouč Pražanů David Podhráský nebyl po těsné výhře před 562 diváky spokojený. "Tak nějak jsme tušili, že takový zápas přijde. Mrzí mě, že přišel zrovna před fantastickým náchodským publikem. Chtěli jsme předvést více, ale k vítězství jsme se vyloženě protrápili," uvedl Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 10. kolo:
Bivoj Litvínov - 1. SC Vítkovice 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)
Branky: 12. Skuhrovec, 13. Skalitz, 27. Běhavý, 32. Plomer, 57. Krejčí - 26., 28. a 46. Hájek, 12. a 40. Jankulár, 25. Bräuer, 49. Jan Šebesta.
Mladá Boleslav - Bulldogs Brno 9:4 (2:1, 4:0, 3:3)
Branky: 19. a 35. Curney, 23. a 51. Pluhař, 56. a 60. Tomáš Chroust, 6. Natov, 34. Jelínek, 37. Tadeáš Chroust - 47. a 57. Krajcigr, 7. Jalový, 55. Jakůbek.
Chodov - Sokol Pardubice 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky: 5. a 20. Strachota, 37. a 39. Pražan, 48. a 59. Dóža, 44. Ondrušek - 15. Ďopan, 21. Janeček, 34. Zozulák, 35. Brychta, 49. Pakosta.
FBC Ostrava - Otrokovice 5:8 (2:2, 0:4, 3:2)
Branky: 6. a 50. Trulík, 42. a 44. Robenek, 5. Svačinka - 57. a 59. Kostka, 16. Sovják, 20. Večeřa, 22. Hrdina, 28. Martin Nagy, 38. M. Krchňáček, 40. Ťopek