Mladá Boleslav vede superligu florbalistů o bod před Chodovem

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 17. kole superligy nad desátými Pardubicemi 6:2 a vedou tabulku o bod před Chodovem, který zdolal Otrokovice 4:3 po samostatných nájezdech. Třetí Bulldogs Brno vyhráli v hale posledního Litvínova vysoko 17:4, šesti body za čtyři branky a dvě asistence se na tom podílel Jakub Mendrek.

Mladoboleslavský florbalista Jan Natov (vpravo) při Czech Open.

Pardubice držely s favoritem krok až do 50. minuty, kdy Jiří Curney zvýšil na 4:2. "Utkání bylo vyrovnané pouze v prvních dvou třetinách, do kterých jsme vstoupili velmi špatně. Chyběl nám pohyb a technická kvalita v útočném pásmu soupeře. Po stažení hry na dvě pětky jsme byli ve třetí třetině výrazně aktivnější, vytvářeli si příležitosti a utkání zaslouženě vyhráli," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Chodov sice vedl ještě v 56. minutě 3:1, ale Otrokovice díky trefám Pavla Jurčíka a Jaroslava Vaňka vybojovaly bod. "V první třetině jsme shořeli na brankáři soupeře," řekl trenér Chodova David Podhráský na adresu Radovana Michajloviče. "Pak už měl náš výkon sestupnou tendenci, až to došlo ke ztrátě bodu," dodal Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 17. kolo:
Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 4. a 60. Kološ, 51. a 57. Curney, 2. Pluhař, 29. Natov - 13. z trestného střílení a 23. Zozulák.
Bivoj Litvínov - Bulldogs Brno 4:17 (2:3, 0:5, 2:9)
Branky: 17. Hertl, 18. Skuhrovec, 45. Pecháček, 56. Skalitz - 19., 29., 55. a 56. Mendrek, 10., 12. a 27. J. Koutný, 51., 55. a 56. Krajcigr, 32. a 43. Bauer, 45. a 55. Voltner, 25. Coufal, 39. Sládeček, 43. Černoch.
Chodov - Otrokovice 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 28. a 32. Tyl, 55. a rozhodující sam. nájezd M. Koutný - 22. Michal Nagy, 56. Jurčík, 58. Vaněk.
FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 7. Růžek, 37. Šárka, 60. Kisugite - 29. a 35. Matúš, 18. Matějčík, 19. Jankulár.
Sparta Praha - FBC Ostrava 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Branky: 32. a 51. Krejča, 17. Vrána, 27. Pruner, 35. Zouzal, 46. Šnajdr, 55. Hartman - 7. Eichner, 35. Kolajta, 55. Lipový, 58. Vojtíšek.