Rubriky:

Florbal

Florbaloví mistři ze Střešovic prohráli rozhodující čtvrtfinále

20. března 2016 21:14 - Praha

Florbalisté Tatranu Střešovice titul v superlize neobhájí. Šestnáctinásobný šampion podlehl v rozhodujícím sedmém čtvrtfinále doma Vítkovicím 4:6, přestože vedl 3:0 a 4:3. Střešovice tak ve 23. ročníku zůstanou v nejvyšší soutěži poprvé bez medaile.

V semifinále se utká vítěz základní části Chodov s Bulldogs Brno, které si vybral za soupeře. Druhou dvojici vytvořila druhá Mladá Boleslav s Vítkovicemi.

Tatran se do poloviny zápasu dostal díky trefám Ullmanna, Beneše a Komárka do tříbrankového vedení. Ale ještě v druhém dějství snížil z trestného střílení Rýpar, v 53. minutě se trefil Řezanina a vzápětí vyrovnal Matejčík.

Střešovicím sice rychle vrátil vedení Řehoř, ale stav otočili Šebesta s Bräuerem. V přesilovce při power play Střešovic dovršil výsledek v posledních vteřinách Matejčík.

"Ve čtvrtfinále se potkaly dva týmy s obrovským morálem. Věděli jsme, že v každém zápase jsme měli více ze hry a Tatran drželi famózní gólmani. Dnes to dlouho vypadalo, že má více ze hry Tatran, ale předvedli jsme obrovskou morální sílu," řekl asistent trenéra Vítkovic Pavel Brus oficiálním stránkám Českého florbalu.

Vítkovice, které vedle Střešovic dosud jako jediné dokázaly vyhrát nejvyšší soutěž, jsou v semifinále podeváté za sebou. "Postup je obrovská injekce sebevědomí a motivace. Děkujeme Tatranu za florbal a za to, že díky nim můžeme růst. Každý soupeř nás posouvá dále a my dneska udělali velký krok směrem nahoru," doplnil Brus.

Střešovice naopak svou sbírku 16 zlatých, čtyř stříbrných a dvou bronzových medailí nerozšíří. "Gratuluji soupeři k zaslouženému postupu. My jsme bohužel často střídali světlé momenty s těmi slabšími. Věřím, že na sobě kluci přes léto zapracují a příští sezonu budeme o hodně silnější," řekl kouč Jiří Jakoubek, který doufá v růst omlazeného kádru.

Tipsport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 7. zápas:
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:6 (2:0, 1:1, 1:5)
Branky: 31. Ullmann, 12. Beneš, 31. Komárek, 55. Řehoř - 53. a 60. Matejčík, 35. Rýpar z tr. střílení, 53. Řezanina, 55. Šebesta, 57. Bräuer. Konečný stav série: 3:4.
Dvojice pro semifinále po volbě vítěze základní části Chodova (začne v sobotu): Chodov - Bulldogs Brno, Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal