Švédsko - ČR 14:0 Florbalistky na úvod turnaje utrpěly debakl

Sandviken

České florbalistky utrpěly na úvod turnaje Euro Floorball Tour v Sandvikenu debakl s domácími Švédkami 0:14. Šesti brankami se na kanonádě úřadujících mistryň světa podílela Amanda Johanssonová Delgadová. V sobotu čeká tým trenéra Miroslava Janovského od 15:00 duel s Finskem.

Proti favoritkám držel český tým bezbrankový stav do 14. minuty, kdy překonala Kubíčkovou Helinová. A během necelých dvou minut se trefily ještě Bobergová a Joelssonová.

Češky se neprosadily ani v přesilovce a ve druhé dějství Švédky zvýšily už na 9:0 a hattrick za třetinu stihla Johanssonová Delgadová. Na 12:0 upravil domácí výběr třemi trefami v přesilovce během vyloučení Ratajové na pět minut. A výsledek dovršila ještě dvěma góly Johanssonová Delgadová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Sandvikenu (Švédsko):
Švédsko - ČR 14:0 (3:0, 6:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 14. Helinová (Wijková), 15. Bobergová (Fjellstedtová), 16. Joelssonová (Wijková), 23. Helinová (Sundbergová), 24. Johanssonová Delgadová (Fjellstedtová), 30. Wibronová (Larssonová), 31. Johanssonová Delgadová (Steenová), 35. Wijková (Helinová), 35. Johanssonová Delgadová (Fjellstedtová), 51. Johanssonová Delgadová (Wijková), 52. Rasmussenová (Bobergová), 53. Steenová (Krantzová), 54. Johanssonová Delgadová (Fjellstedtová), 58. Johanssonová Delgadová (Rasmussenová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 3:0, navíc Ratajová (ČR) 5 min. Využití: 3:0. Diváci: 372.
Finsko - Švýcarsko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0).