Rubriky:

Florbal

Finsko - Česko 8:4

Florbalistky přes hattrick Krupnové prohrály s Finkami

23. dubna 2016 20:20 - Sandviken

České florbalistky prohrály ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour ve švédském Sandvikenu s Finkami 4:8. Porážku neodvrátil ani skvělý individuální výkon Elišky Krupnové, která dosáhla hattricku. V závěrečném vystoupení čeká Češky v neděli od 10:30 Švýcarsko.

Tým trenéra Miroslava Janovského toužil odčinit úvodní debakl 0:14 s domácími Švédkami. A zpočátku se to i dařilo. Finky šly do vedení v osmé minutě po trefě Elly Alankové, ale Češky stav otočily. V 16. minutě sice Krupnová neproměnila trestné střílení, ale vzápětí v přesilovce vyrovnala Koníčková a v 25. minutě se už prosadila i Krupnová, která pak také po obratu Seveřanek vyrovnala po polovině utkání na 3:3.

Jenže finský výběr kontroval ještě dalšími dvěma zásahy do druhé přestávky a pak přidal další dvě trefy, takže odskočil až do vedení 7:3. Poté už došlo jen na zkompletování hattricků. Po snížení Krupnové se tento kousek povedl v dresu vítězek také Eliise Alankové.

"Hlavní problém v tomto zápase byl ten, že jsme odešly fyzicky, a můžeme říct, že nás Finky opravdu přehrály z hlediska toho, jak jsou připravené. Byli jsme pozdě hlavně v obraně a to je jeden z důvodu, proč jsme dneska prohráli," řekl trenér Janovský oficiálnímu serveru českého florbalu.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Sandvikenu (Švédsko):
ČR - Finsko 4:8 (1:1, 2:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 18. Koníčková (Billá), 25. Krupnová (Ratajová), 33. Krupnová (Mlejnková), 49. Krupnová (Koníčková) - 8. Ella Alanková (Eliisa Alanková), 26. Nieminenová (K. Kujalaová), 28. Eliisa Alanková (Rantalaová), 38. Suominenová, 39. Hakkarainenová (Manninenová), 43. Rantalaová (Sipilainenová), 48. Eliisa Alanková (Ella Alanková), 56. Eliisa Alanková (Rantalaová). Rozhodčí: Hojbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 153.
Švédsko - Švýcarsko 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal