ČR - Finsko 3:4Čeští florbalisté prohráli ve finále Polish Open

Čeští florbalisté podlehli ve finále turnaje Polish Open ve Vratislavi Finsku 3:4. Úřadující vicemistři světa rozhodli mezi 39. a 47. minutou, kdy dali tři góly a získali náskok 4:1. Finiš týmu trenéra Radima Cepka už Suomi výhru nesebral.

Finové se dostali do vedení v sedmé minutě díky Lastikkově trefě, ale ještě v první třetině vyrovnal Beneš. Výběru Suomi vrátil vedení 109 vteřin před koncem druhé třetiny Kainulainen, v 45. minutě Finové zvýšili po vlastním gólu českého týmu a za 121 sekund upravil při Tokošově vyloučení druhou brankou v utkání Kainulainen na 4:1.

Za dalších 54 sekund se trefil Sýkora a v 54. minutě se ještě prosadil Šebesta, ale v závěru už se stav nezměnil. Ve finiši nepomohla českému týmu ani 13 vteřin trvající početní výhoda.

Polish Open florbalistů ve Vratislavi:
Finále:
ČR - Finsko 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Beneš (Řehoř), 48. Sýkora (Beneš), 54. Šebesta (Tomašík) - 7. Lastikka (Kainulainen), 39. Kainulainen (Lastikka), 45. vlastní, 47. Kainulainen (Ailio). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.) Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 253.