Florbalisté Střešovic podlehli Brnu a utrpěli první ztrátu

Florbalisté Tatranu Střešovice podlehli v 5. kole superligy doma Bulldogs Brno 7:8 v prodloužení a utrpěli první ztrátu v sezoně. Na druhém místě tak ztrácejí na vedoucí Vítkovice pět bodů, ale mají ještě jeden zápas k dobru. Už v pondělí ale může Střešovice předstihnout Mladá Boleslav, která se představí v Otrokovicích.

Ilustrační snímek.

Tatran vedl po úvodním dějství už 4:0, přesto duel ztratil. "Po dobře odehrané první třetině jsme druhou nezvládli v hlavách. Ukázalo se, že náš mladý tým potřebuje ještě hodně vyzrát. Celkově to byl kvalitní zápas, ze kterého se snad poučíme," řekl trenér Střešovic Luděk Beneš oficiálním stránkám Českého florbalu.

Mistrovský Chodov zdolal nováčka z Liberce těsně 3:2 a ve třetím duelu sezony si připsal druhou výhru. "Přísnější měřítko sneslo jen prvních dvacet minut. Zbytek zápasu byl z naší strany tragický a nakonec můžeme být rádi, že máme ze zápasu tři body," uvedl trenér Chodova David Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 5. kolo:
FbŠ Bohemians - Kanonýři Kladno 12:9 (7:2, 3:2, 2:5)
Branky: 9. a 17. Bagin, 19. a 28. D. Šimek, 12. Kisugite, 13. Růžek, 16. Šárka, 20. Krbec, 23. Kieler, 24. Krebner, 41. M. Šimek, 50. Mandík - 20., 33. a 57. Klápa, 38. a 51. Prošek, 19. Soukup, 44. Riebauer, 45. Nushart, 51. A. Burian.
Sokol Pardubice - FBC Ostrava 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky: 24., 36. a 45. Teichman, 16. J. Burian, 27. Janeček, 46. P. Němeček - 12. a 32. Hrabal , 28. Matěj Smeták, 51. Malajka.
Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 7:8 v prodl. (4:0, 1:2, 2:5 - 0:1)
Branky: 1. a 11. Tlapák, 45. a 53. M. Beneš, 7. J. Svoboda, 15. Jakub Kolísko, 36. Heřmanský - 32. a 49. Tichý, 43. a 62. Křiva, 36. Coufal, 52. Černoch, 53. L. Ondráček, 60. Bauer.
Chodov - FBC Liberec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Sýkora, 18. Dóža, 21. M. Koutný - 15. a 48. Böhm.