Chodov vyhrál díky Tylovým čtyřem gólům na hřišti Bohemians

Florbalisté mistrovského Chodova vyhráli v dohrávaném utkání 1. kola v pražském derby v hale na Děkance nad domácími FbŠ Bohemians 8:5 a posunuli se na druhé místo tabulky o dva body za vedoucí Mladou Boleslav. Duel se původně hrál 19. září pod širým nebem na Štvanici, ale byl kvůli nepřízni počasí ve 38. minutě za stavu 5:2 pro Chodov přerušen. Po rozhodnutí ligové komise Českého florbalu se nový duel hrál od začátku a od stavu 0:0.

Útočník Patrik Dóža v reprezentačním dresu na MS.

Bohemians měli reprízu před 274 diváky dobře rozehranou a paradoxně vedli do 39. minuty 5:2 oni. Pak ale přišel obrat favorita. Čtyřmi góly se na vítězství Chodova podílel útočník Miloš Tyl, který se těsně před ukončením zářijového duelu pod širým nebem po pádu mimo hřiště zranil a skončil v nemocnici s otřesem mozku.

"Jako vždycky to byl s Bohemkou atraktivní zápas po všech stránkách. První dvě třetiny jsme dělali triviální chyby, ale před třetí třetinou jsme si něco řekli a kluci to víceméně do puntíku splnili," řekl oficiálním stránkám Českého florbalu trenér Chodova David Podhráský, jehož tým v sobotu při oslavách 25 let založení klubu rozdrtil doma Tatran Střešovice 17:5.

"Byl to druhé utkání v sezóně, které jsme odehráli podle představ. Ve třetí třetině, kdy se zápasy rozhodují, jsme nezvládli zasadit Chodovu rozhodující úder a to nás posléze stálo utkání," prohlásil kouč Bohemians Michal Jedlička.

Tipsport superliga florbalistů - dohrávka 1. kola:
FbŠ Bohemians - Chodov 5:8 (2:1, 3:2, 0:5)
Branky: 12. Bagin, 13. Rossi, 23. Kuncman, 30. Šárka, 36. Růžek - 8., 41., 58. a 60. Tyl, 32. Sýkora, 39. Strachota, 46. Pražan, 60. Dóža.