Švédsko - ČR 11:3Čeští florbalisté dostali lekci

Växjö

Čeští florbalisté podlehli v úvodním utkání na Euro Floorball Tour ve Växjö domácímu Švédsku 3:11. Čtyřmi góly a jednou asistencí zazářil v dresu úřadujících mistrů světa útočník Alexander Galante Carlström. Druhý duel čeká svěřence trenéra Radima Cepka v sobotu od 15:30 proti Finsku.

Švédové poprvé překonali gólmana Kafku ve čtvrté minutě díky Erikssonovi a Kanebjörk s Holmgrenem domácím získali už tříbrankový náskok. V 17. minutě sice snížil Jendrišák, ale za 72 vteřin se radovali díky Sjögrenovi opět favorizovaní Seveřané.

Po 74 vteřinách druhé části kapituloval znovu i Rehn, když se prosadil Tomašík, ale vzápětí upravil na 5:2 Galante Carlström. Ve 28. minutě ještě znovu stáhl ztrátu na dva góly při Karlssonově trestu Kološ, ale zbytek duelu už patřil Švédsku.

Nejdříve skóroval Enström a při Tomašíkově pětiminutovém vyloučení se prosadili Larsson a znovu Galante Carlström, který ještě sedm vteřin před koncem druhé části dovršil hattrick. Do závěrečné části nahradil Kafku Mück, kterého překonali Sjögren a Galante Carlström.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů ve Växjö (Švédsko):
Švédsko - ČR 11:3 (4:1, 5:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Eriksson (Larsson), 6. Kanebjörk (Larsson), 14. Holmgren (Roos), 18. Sjögren (Svahn), 23. Galante Carlström (Enström), 31. Enström (Galante Carlström), 35. Larsson (Eriksson), 36. Galante Carlström (Enström), 40. Galante Carlström (Enström), 43. Sjögren (Hedlund), 57. Galante Carlström (Rudd) - 17. Jendrišák (Curney), 22. Tomašík (Sýkora), 28. Kološ (Dóža). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 2:1, navíc Tomašík (ČR) 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 827.
Finsko - Švýcarsko 9:5 (2:3, 2:1, 5:1).