ČR - Finsko 4:3 České florbalistky se po debaklu rychle vzpamatovaly

Schaffhausen

České florbalistky se dokázaly oklepat z pátečního debaklu s domácím Švýcarskem (2:12) a ve druhém duelu na Euro Floorball Tour v Schaffhausenu porazily Finsko 4:3. Rozhodla o tom v čase 57:52 v přesilové hře Denisa Ratajová. Závěrečné vystoupení čeká tým trenéra Miroslava Janovského v neděli od 11:00 se Švédskem.

Bezbrankové skóre prolomily 65 sekund před koncem úvodního dějství Finky, když při vyloučení Halfarové skórovala Karoliina Kujalaová. Ve 26. minutě vyrovnala Krupnová a za sedm minut otočila stav Halfarová. Ještě v druhé části smazala ztrátu Sanni Nieminenová.

Ve 46. minutě vrátila vedené českému týmu Kiecková. V 58. minutě při trestu Sipiläinenové sice dokázala ve vlastním oslabení vyrovnat Kujalaová, ale za 27 sekund ještě výhodu zužitkovala Ratajová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Schaffhausenu (Švýcarsko):
ČR - Finsko 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Krupnová (Leierová), 33. Halfarová, 46. Kiecková (K. Paloncyová), 58. Ratajová (Billá) - 19. K. Kujalaová (Kippiläová), 35. S. Nieminenová (Manninenová), 58. Kujalaová (Kalliová). Rozhodčí: Edinová, Nilssonová (obě Švéd.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 329.
Švýcarsko - Švédsko 4:9 (1:2, 3:4, 0:3)