Česko - Švýcarsko 5:9Čeští florbalisté podlehli Švýcarsku a skončili na EFT poslední

Växjö

Čeští florbalisté prohráli na turnaji Euro Floorball Tour ve švédském Växjö se Švýcarskem 5:9 a skončili bez bodu poslední. Po závěrečném velkém testu bude pro svěřence trenéra Radima Cepka generálkou na prosincové mistrovství světa v Rize duel s Německem v Saské Kamenici v sobotu 26. listopadu.

Do vedení se dostali Švýcaři v sedmé minutě, kdy překonal gólmana Mücka Mendelin. Za šest minut sice vyrovnal Šebek, ale vzápětí vrátil soupeři náskok Bischofberger. Po 78 vteřinách se prosadil Meier, v přesilovce se trefil Antener a Meier svou druhou brankou v utkání upravil už na 5:1.

"Měli jsme sice dobrý vstup do zápasu, ale lacinými chybami jsme soupeře nechali odskočit do vedení," řekl oficiálním stránkám Českého florbalu reprezentační trenér Radim Cepek, jehož tým na turnaji prohrál i se Švédskem 3:11 a s Finskem 3:10.

V závěru druhé třetiny zkorigoval stav Ondrušek, Bischofberger s Riedim však zařídili Švýcarsku už pětibrankový náskok. Češi se ale nevzdali. Trestné střílení proměnil Jendrišák, v přesilové hře skóroval Suchánek a v 50. minutě snížil Tokoš na 5:7.

"Po druhé třetině jsme si řekli, že budeme hrát jednodušeji, a podařilo se nám dostat zpátky do zápasu," dodal Cepek. V závěrečné power play ale zvýraznili švýcarskou výhru do prázdné branky Meier, který zkompletoval hattrick, a Engel.

Florbalistky schytaly debakl 1:13

České florbalistky zakončily vystoupení na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Schaffhausenu porážkou se Švédskem 1:13. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na jednoznačné výhře úřadujících mistryň světa podílela Sofia Joelssonová. Švédky bez ztráty bodu turnaj ovládly.

Český tým, který si po úvodním debaklu se Švýcarskem (2:12) spravil v sobotu chuť výhrou nad Finskem (4:3), se přitom dostal po dvou minutách do vedení. Na trefu Urbánkové ale reagovaly favoritky ještě v úvodní části čtyřmi brankami.

V osmé minutě vyrovnala Augustssonová a za 41 vteřin otočila stav Lundströmová. V 15. minutě se při vyloučení Enenkelové trefila Joelssonová a za dalších 45 sekund skórovala Eiremová.

Ve druhém dějství překonaly Švédky debutující gólmanku Příleskou pětkrát, přičemž Joelssonová dvěma góly dovršila hattrick. V 48. minutě přidala desátou branku Švédska Eiremová a po ní se trefily ještě Lundströmová, Rasmussenová a Karlssonová.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů ve Växjö (Švédsko):
ČR - Švýcarsko 5:9 (1:2, 1:3, 3:4)
Branky a nahrávky: 13. Šebek, 38. Ondrušek (Kološ), 48. Jendrišák z tr. střílení, 49. Suchánek (Jelínek), 50. Tokoš (Tomašík) - 7. Mendelin (Zürcher), 15. Bischofberger (Reusser), 22. Meier (Reusser), 27. Antener (M. Hofbauer), 34. Meier (Antener), 43. Bischofberger (Antener), 45. Riedi (Meier), 60. Meier (Reusser), 60. Engel (Scalvinoni). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 79.
ČR - Švédsko 1:13 (1:4, 0:5, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Urbánková (Ratajová) - 8. Augustssonová (Joelssonová), 9. Lundströmová (Sundbergová), 15. Joelssonová (Wijková), 16. Eiremová (Anderssonová), 24. Joelssonová (Augustssonová), 28. Bobergová (Karlssonová), 38. Anderssonová (Rasmussenová), 39. Sjödinová (Fjellstedtová), 39. Joelssonová (Eiremová), 48. Eiremová (Anderssonová), 53. Lundströmová (Karlssonová), 54. Rasmussenová (Fjellstedtová), 56. Karlssonová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 213.
Švýcarsko - Finsko 4:5 po sam. nájezdech (0:3, 2:1, 2:0 - 0:0).