Florbalisté odvalili první balvan. Trápení hodili za hlavu a vsadili na trpělivost

Riga

První polovinu nelehkého víkendového dvojboje zvládli čeští florbalisté bez ztráty kytičky. Na mistrovství světa v lotyšské Rize zdolali Norsko 8:4 i díky dvěma trefám Matěje Jendrišáka. V neděli od 17.15 čeští hráči vyzvou domácí tým, vítězství by jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále.

Matěj Jendrišák a jeho úspěšný nájezd v zápase mistrovství světa proti Norsku.

Matěji, ulevilo se vám, jak jste první zápas na turnaji zvládli?

Dá se to vidět ve dvou rovinách. Je na nás velký tlak po těch posledních dvou letech a my si ho sami uvědomujeme. Na druhou stranu jsme si na soustředění v Teplicích řekli, že to (sérii porážek s nejlepšími týmy od posledního MS – pozn. red.) musíme nechat za hlavou a věřit si. Ve třetí třetině jsme měli slabších půl minutu, kdy jsme dostali dva góly, a bylo vidět, že jsme lehce znejistěli. Ale bylo důležité, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Byla dnes klíčová trpělivost při dobývání urputné norské defenzívy?

O trpělivosti to určitě bylo. Na začátku zápasu jsme byli trochu nervózní na balónku, ale měli jsme ho pod kontrolou. Jen malinko chyběl klid v zakončení.

Překvapilo vás, jak se Norové hlavně v úvodu soustředili na obranu a směrem dopředu se ani moc nesnažili vymýšlet?

Byli hodně zatažení. Na druhou stranu to bylo dost i naší hrou, kdy jsme měli balonek na čepelích a ztráceli ho jen v posledních fázích před brankou.

Vítězný gól jste zaznamenal z trestného střílení. Jste na nájezdy určený, nebo záleží, kdo si zrovna věří?

Určuje to trenér, ale poslední zápasy to většinou tak je, že jsem na ně chodil já, na případný druhý Jirka Curney.

Bylo na norské hře hodně znát, že jim chybí největší hvězda Ketil Kronberg kvůli narození potomka?

Jasně. Ketil je jeden z nejlepších hráčů na světě, je velký rozdíl, jestli je na hřišti, nebo ne. Určitě to Norům nepřidalo na psychice, když se dozvěděli, že ještě zůstává u své partnerky.

Funguje zatím v Rize po organizační stránce všechno, jak má?

Zatím si nemůžeme na nic stěžovat. Hotel je super, jídlo dobré. Nemusíme se o nic starat, všechno je zajištěné.