Rubriky:

Florbal

Zažehne v Češích oheň? Šampionát v Praze má posunout florbal na další úroveň

13. prosince 2016 12:39 - Riga

Mužská světová florbalová elita opustila Rigu, za dva roky si dá sraz v Praze. Potřetí v historii uspořádá Česko mužské mistrovství světa, boje o medaile hostí v desetiletých intervalech. Historicky druhý šampionát v roce 1998 se hrál v Praze a v Brně, v roce 2008 florbalovou smetánku hostila Praha a Ostrava, příští rok v prosinci se bude hrát jen v Praze.

Český florbal

Zápasy elitních týmu přivítá O2 arena, pokud se povede včas naplnit dlouhodobé plány na dostavění menší haly v rámci komplexu, mohl by se v největší české hale uskutečnit celý šampionát. Případně je ve hře některá z menších pražských hal. Morava, zřejmě Ostrava, by na oplátku v letech 2017 a 2018 měla vidět vyvrcholení domácí sezóny při Superfinále.

Rozpočet výrazně naroste

„Před deseti lety jsme řešili, jestli si troufneme v O2 areně odehrát finálové zápasy a průběh šampionátu potvrdil, že jsme udělali dobře. Teď vedeme diskuzi o tom, jestli tam šampionát proběhne celý. Záleží samozřejmě i na finančních podmínkách,“ vypráví prezident Českého florbalu a viceprezident Mezinárodní florbalové federace Filip Šuman.

Od roku 2008 výrazně narostl rozpočet akce. Zatímco tehdy se pohyboval okolo 40 miliónů korun, nyní organizátoři pracují s verzí okolo sto miliónů. „Narostl celý rozměr šampionátu. Využívali bychom jednu z nejlepších arén v Evropě po dvanáct třináct dnů, rostou nároky mezinárodní federace, počet zemí, kde se zápasy vysílají. Navíc chceme šampionát propagovat po celé republice i v zahraničí,“ vysvětluje Šuman, podle něhož bude akce financována z prodaných lístků, marketingu a veřejných zdrojů.

Inspiruje i Jágr

Motto kampaně k šampionátu zní „Můj oheň“. Turnaj by měl probudit ještě větší zájem o florbal. „Proto je pro nás strašně důležité, aby dorazilo co nejvíc českých fanoušků. Věříme, že dokážeme vzbudit ještě větší chuť se tomu sportu věnovat intenzivně,“ říká šéf unie, jenž inspiraci hledá i v úspěšném loňském hokejovém mistrovství světa v Česku.

„Byla to hodně povedená akce, pro kterou bylo samozřejmě velké plus i jméno Jaromíra Jágra,“ říká Šuman. Český florbal se podobnou globální hvězdou chlubit nemůže, i na tom chce ale pracovat.

„Nejde to dělat uměle, ale jsou ve hře zajímavé projekty, které by hráče dostaly do podvědomí veřejnosti. Už v roce 2008 měl šampionát velký dopad, kdy si určitá část fanoušků i médií uvědomila, že to je sport na elitní úrovni. Věřím, že teď přijde další posun,“ dodává Šuman, který na prvním šampionátu v roce 1998 pracoval ještě jako dobrovolník, od roku 2002 českému florbalu šéfuje.

Michal Osoba (Riga), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..