Rubriky:

Florbal

Čtvrté místo? Neúspěch, hodnotil Cepek. U týmu má chuť pokračovat

11. prosince 2016 17:53 - Riga

V duchu celého dvouletého cyklu proběhl z českého pohledu světový šampionát ve florbale. Papírově slabší týmy svěřenci Radima Cepka s přehledem poráželi, ale celky z nejužší špičky Švédsko, Finsko i Švýcarsko byly nad jejich síly. Před domácím šampionátem za dva roky tak má reprezentační kouč před sebou hodně práce. Pokud u týmu zůstane.

 

Martin Flousek, Český florbal

Co zlomilo zápas o bronz proti Švýcarsku?

Před dvěma lety jsme byli šťastnější my, dnes jsme ty důležité momenty třeba v zakončení propásli. A v obraně jsme udělali o dvě tři chyby víc, které nás pak mrzely.

Už v první třetině jste po třech inkasovaných gólech střídal gólmana Tomáše Kafku.

Dva z nich neviděl, jeden byl tečovaný vysokou hokejkou, ale to se nepíská. Chtěl jsem dát týmu impuls, většinou se to daří. A chtěl jsem sáhnout ke změně co nejrychleji, abychom neztráceli čas. A Lukáš Souček předvedl parádní výkon, byl to správný tah. Ano, mohli jsme začít s Lukášem, ale zase mohl dostat jiné branky…

Jak hodnotíte celkové čtvrté místo?

Je to neúspěch, chceme víc než skončit z té první čtyřky čtvrtí. Prohráli jsme těsně s Finy, se Švýcary to byl otevřený zápas, ale možná jsme netrefili bránu v klíčových momentech. Bohužel se to nepovedlo, to je sport.

Ale za poslední dva roky jste ani jednou neporazili tým z elitní čtyřky.

Na to se nemůžeme dívat. Když jsem u reprezentace začal, poráželi jsme Švýcary, jednou Finy i Švédy. Ale ty zápasy jsou těsné, nemáme hráče, abychom je poráželi pravidelně. Musíme si nalít čistého vína, že takovou konkurenci v Česku nemáme, není tu tolik hráčů, kteří mohou hrát na mezinárodní úrovni. Je třeba daleko zkvalitnit tréninkové procesy, abychom měli širší výběry a mohli s nimi hrát daleko víc vyrovnaných zápasů. Nejsme na tom tak dobře v herním projevu. Není to o taktice, ale o herních dovednostech jednotlivce.

Dá se to napravit do příštího mistrovství světa za dva roky v Praze?

Musíme pracovat, určitě budeme očekávat lepší výsledek. Viděli jsme, že jsme schopni s nimi hrát, ale nesmíme po tom šampionátu usnout na vavřínech. Je třeba pracovat dál, abychom rok nezaspali. Musí se zlepšit kondice, herní dovednosti jednotlivce. A musíme být vyzrálejší po taktické stránce.

Věříte, že vaše pozice je pevná?

Netuším, to není v mé kompetenci rozhodovat. Český divák chce medaile a úspěchy, to je normální. Trenérská židle není nikdy jistá. Je třeba si teď říct, co bylo dobře a co špatně. Jestli v tom pokračovat, nebo jestli se má něco měnit.

Vy sám máte chuť ve funkci pokračovat?

Mám chuť pokračovat. Jak s hráči, tak tady ty zápasy, to je nádhera. Chci pracovat na tom být ještě lepší.

Koho byste za turnaj v Rize pochválil?

Velké pozitivum je Lukáš Souček. Perfektní výkony, velké překvapení. Určitě mě velice překvapil Dan Šebek, který zapadl do první lajny, jako by tam hrál pravidelně. Také Ondra Němeček, který zvládl ten tlak v první lajně. Pak i Matěj Jendrišák, Milan Tomašík, Jiří Curney, ale to jsou stálice.

Michal Osoba (Riga), Sport.cz

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..