Česko - Švýcarsko 3:6Florbalistky prohrály na úvod EFT v Olomouci se Švýcarskem

Olomouc

České florbalistky prohrály při vstupu do domácího turnaje Euro Floorball Tour v Olomouci se Švýcarskem 3:6, přestože vedly 2:0 a 3:1. Druhý duel čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v sobotu od 15:00 s Finskem.

Domácí výběr se před 603 diváky ve Sportovní hale Univerzity Palackého dostal do vedení už po 52 vteřinách díky trefě Kapcové a v 19. minutě zvýšila v přesilové hře Ratajová. Po 91 vteřinách druhého dějství kapitulovala i Příleská, kterou překonala Spichigerová, ale ve 26. minutě vrátila Češkám dvoubrankový náskok Kubišová.

Jenže Švýcarky ještě ve druhém dějství stav otočily především díky Rüttimannové, která nejdříve snížila, potom v přesilové hře přihrála na vyrovnávací gól Gerigové a pak svou trefou upravila na 4:3.

V úvodu třetí třetiny zvýšila náskok Švýcarska Gämperliová. Když v 54. minutě neproměnila Billá penaltu, dovršila výsledek na konečných 6:3 při power play do prázdné branky Ulberová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Olomouci:
ČR - Švýcarsko 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Kapcová (Krupnová), 19. Ratajová (Billá), 26. Kubišová (Příleská) - 22. Spichigerová (Wyssová), 33. Spichigerová (Wyssová), 37. Gerigová (Rüttimannová), 39. Rüttimannová (Gämperliová), 44. Gämperliová, 60. Ulberová (Gämperliová). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 603.
Švédsko - Finsko 8:3 (0:0, 5:2, 3:1).