Rubriky:

Florbal

Živě

Česko - Švédsko 3:9

Florbalistky prohrály na EFT se Švédskem a skončily poslední

30. dubna 2017 14:44 - Olomouc

České florbalistky prohrály v posledním utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Olomouci se Švédskem 3:9 a skončily bez zisku bodu poslední. Úřadující mistryně světa získaly rozhodující náskok během 89 vteřin mezi 22. a 23. minutou, kdy vstřelily tři branky a získaly vedení 4:0.

 

Český florbal, Martin Flousek

V úvodním dějství vidělo 753 diváků ve Sportovní hale Univerzity Palackého jedinou branku. V 10. minutě dostala favoritky do vedení Johanssonová Delgadová. V úvodu druhého dějství pak překonaly brankářku Christianovou v rychlém sledu Steenová, Tschöpová a Bobergová.

Český tým se poprvé radoval z gólu ve polovině utkání, kdy se trefila Ratajová, která navíc za pět minut proměnila i trestné střílení. Za 130 vteřin ale získala Švédkám tříbrankový náskok Norströmová.

Po 49 vteřinách třetí třetiny sice opět zkorigovala stav Koníčková, ale Švédky konec zápasu ovládly a trefily se ještě dvakrát Wibronová a jednou Rydfjällová a Stalhultová.

"My jsme na celém turnaji zvládli všechny vstupy do zápasu a všechny první třetiny, ale bohužel se nám nedaří v tom nasazení, tempu a energii do hry vydržet po celých šedesát minut. Vždycky to na začátku druhé třetiny spadne o pár procent dolů," řekl trenér Janovský webu Českého florbalu.

"Stihli jsme naštěstí v průběhu druhé třetiny do toho naskočit zpátky, ale pokud tam přijde taková pětiminutovka, tak se nám velice špatně hraje. Aby se to zlomilo, musíme z nějakých rychlých protiútoků, kterých jsme měli v dnešním zápase okolo patnácti, dát dva tři góly, aby se nám lépe dýchalo," doplnil kouč.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Olomouci:
ČR - Švédsko 3:9 (0:1, 2:4, 1:4)
Branky a nahrávky: 30. Ratajová (Řepková), 35. Ratajová z trestného střílení, 41. Koníčková (Řepková) - 10. Johanssonová Delgadová (Gabrielssonová), 22. Steenová (Bobergová), 22. Tschöpová (Johanssonová Delgadová), 23. Bobergová (Steenová), 37. Norströmová (Hultgrenová), 45. Rydjällová (Tschöpová), 55. Wibronová (Stalhultová), 58. Wibronová (Stalhultová), 60. Stalhultová (Krantzová). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 753.
ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..