Rubriky:

Florbal

U žen Vítkovic končí Velecký. Nahradí ho Urban

13. května 2017 09:23 - Ostrava

Velké změny hlásí florbalové Vítkovice. Od nové sezóny nepovede čerstvé vicemistryně strůjce vítkovických úspěchů trenér Jiří Velecký, ale bývalý extraligový brankář Richard Urban. Kádr žen v posledních dnech navíc posílily reprezentantka Hana Koníčková z Liberce, brankářka Nikola Příleská z Židenic a Polka Justyna Krzywaková.

„Richard Urban u družstva juniorů ukázal, že je kvalitním trenérem. Jeho posun k prvnímu týmu zajistí kontinuitu mezi současným a budoucím směrováním ženského družstva," řekl prezident Vítkovic Tomáš Krásný a dodal, že oba dosavadní trenéři Jiří Velecký a Dušan Dudešek u týmu zůstávají. Dudešek bude Urbanův asistent, Velecký se bude věnovat individuálnímu rozvoji hráček.

Kromě změn v realizačním týmu, oznámily Vítkovice také posílení kádru. Nově bude vítkovický dres oblékat Hana Koníčková, která má ve sbírce mistrovský titul z finské nejvyšší soutěže. „S Libercem jsme domluveni na ročním hostování. musím ocenit jeho vstřícné,korektní a rychlé jednání," popsal Krásný.

Do branky zaklekne po boku Lenky Kubíčkové nově Nikola Příleská z Židenic. „S hráčkou jsme domluveni na přestupu, mezi kluby se aktuálně jedná o podmínkách," přiblížil Krásný. Poslední posilou je dvojnásobná účastnice juniorského a seniorského mistrovství světa, polskáútočnice Justyna Krzywak. „Jedná o aktuálně nejlepší hráčku polské nejvyšší soutěže," upozornil říká prezident klubu.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit