Rubriky:

Florbal

Švédská florbalistka Ellilä ve Vítkovicích skončila

12. června 2017 09:21 - Vítkovice

Půl roku, na jehož konci byly stříbrné extraligové medaile, odehrála ve Vítkovicích švédská florbalistka Madeleine Ellilä. Před pár dny se blonďatá hráčka rozhodla přerušit bohatou florbalovou kariéru, a přijala pracovní nabídku a vrátila se do Švédska.

 

Vlaďka Zoubková

„Z téhle zprávy jsem byl smutný. Za ten půl rok zanechala v týmu nesmazatelnou stopu. Jednak svou vůlí bojovat o každý míček, o každý centimetr před brankou, tak i svým pozitivním přístupem a radostí z florbalu," řekl prezident florbalových Vítkovic Tomáš Krásný.

Ellilä se angažmá ve Vítkovicích stala první florbalistkou na světě, která nastoupila ve všech čtyřech elitních soutěžích, tedy švédské Superlize, finské NSL, švýcarské DNLA a české extralize. Ve Finsku slavila dokonce titul s SC Classic, totéž se jí povedlo v Norsku, pohárové zlato má zase z vítkovického angažmá. „V životě se každý z nás dostane na rozcestí, kdy musí zvažovat, co pro něj bude nejlepší a prioritní. Madeleine si nyní vybrala cestu bez florbalu a tohle musím respektovat. Nic ale nemusí být definitivní a možnosti další spolupráce jsou stále otevřené," zakončil Krásný.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit