Vítkovice zdolaly Liberec 10:9 a dál vedou superligu

Florbalisté Vítkovic zdolali v 8. kole superligy v přestřelce Liberec 10:9 a drží se v čele tabulky o tři body před Mladou Boleslaví, které také uspěla doma a porazila nováčka Českou Lípu 7:4. Středočeši mají ještě oproti Ostravanům zápas k dobru.

Jiří Curney v reprezentačním dresu.

Vítkovicím pomohl k úspěchu šesti body za čtyři branky a dvě asistence útočník Adam Delong. Liberecký Radek Valeš čtyřmi trefami a jednou přihrávkou k zisku nepomohl. Severočeši nedokázali ani ve finiši napravit druhou třetinu, kterou prohráli 4:8 a celkově po ní prohrávali 5:9.

"Dostat osm gólů za třetinu je ostuda. Nic na tom nemění ani výborný výkon v úvodní a poslední části hry. Vítkovice zkušeně trestaly každé zaváhání," řekl trenér Liberce Zdeněk Skružný webu Českého florbalu. "Dnes byla celosvětová premiéra florbalového zápasu, kdy padlo 19 gólů a byla to nuda. K zápasu jsme přistoupili vlažně, to mi vadí," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Mladá Boleslav po pondělní první ztrátě v sezoně po domácí prohře s Tatranem Střešovice 4:5 v prodloužení s nováčkem nezaváhala. "Soupeř dnes poctivě bránil, v kombinaci s naší málo nebezpečnou hrou na útočné polovině jsme se na vítězství nadřeli víc, než jsme čekali. Zítra v Teplicích proti Ústí předvedeme určitě lepší výkon," prohlásil trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Vítězství Tatranu Střešovice na hřišti dalšího nováčka Znojma 7:2 zařídil čtyřmi body za hattrick a jednu přihrávku Marek Beneš.

Tipsport superliga florbalistů - 8. kolo:
1. SC Vítkovice - FBC Liberec 10:9 (1:1, 8:4, 1:4)
Branky: 15., 31., 35. a 38. Delong, 24. Besta, 29. Jastřembský, 30. Hubálek, 34. Jan Šebesta, 39. Hájek, 41. Firda - 21., 24., 52. a 53. Valeš, 13. a 25. Strobach, 41. a 60. Salát, 33. P. Ferdan.
TJ Znojmo - Tatran Střešovice 2:7 (1:0, 1:5, 0:2)
Branky: 11. Čihal, 27. Jan Novák - 23., 40. a 47. M. Beneš, 31. a 51. Ullmann, 22. Brautferger, 31. Vítovec.
Mladá Boleslav - FBC Česká Lípa 7:4 (4:3, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 20. Natov, 4. a 25. Curney, 12. J. Bína, 40. Tadeáš Chroust, 53. Krajcigr - 6. a 51. Ekl, 9. Jirsa, 19. Spilka.