Florbal

Vítkovice se posunuly do čela superligy

21. října 2017 22:21

Florbalisté Vítkovic zdolali v 9. kole v přímém souboji o první místo v superlize Mladou Boleslav 6:5 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela o bod před Středočechy. Dosavadní lídr smazal v utkání ztrátu 2:4 i 4:5. Rozstřel rozhodl Lukáš Hájek, který si celkem připsal dvě branky a jednu asistencí. Čtyři body za dvě trefy a stejný počet přihrávek zaznamenal v dresu vítězů Josef Rýpar.

Český florbal

"Do obrany to byl dnes z naší strany lepší výkon než v předešlých zápasech, ale troufám si tvrdit, že jsme měli smůlu. Na jeden zápas tam bylo až moc tečovaných střel. Nájezdy jsou loterie. Dnes jsme ale přišli o bod," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus webu Českého florbalu.

"Soupeř byl dnes produktivnější. My jsme se na každou branku hodně nadřeli. Mrzí mě lacině inkasovaný gól na 4:5, i když je pravda, že vyrovnávací branku jsme vstřelili se štěstím. Prodloužení bylo z obou stran hodně přetaktizované, protože druhý bod ze vzájemného zápasu byl pro oba týmy velice důležitý," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Na páté místo se posunul Tatran Střešovice, který i díky hattricku Marka Beneše doma zdolal Bulldogs Brno 9:6. V souboji nováčků oslavilo první výhru v sezoně Ústí nad Labem, které zvítězilo nad Znojmem 4:3 v prodloužení. V čase 64:53 rozhodl ve prospěch posledního týmu tabulky David Stummer a Severočeši se třináctému Znojmu přiblížili na bod.

Tipsport superliga florbalistů - 9. kolo:
1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 7. a 9. Rýpar, 54. a rozhodující sam. nájezd Hájek, 24. Jan Šebesta, 30. Delong - 7. Tomáš Chroust, 29. Tadeáš Chroust, 48. Kološ, 52. Curney, 60. Pluhař.
Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 9:6 (3:2, 2:3, 4:1)
Branky: 28., 42. a 46. M. Beneš. 2. a 18. Váňa, 31. a 46. Jan Kolísko, 17. Ullmann, 46. Jiří Kolísko - 14. a 24. Koláčný, 19. Černoch, 25. Sládeček, 32. J. Bauer, 49. Coufal.
Ústí nad Labem - TJ Znojmo 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Koník, 32. Josef Novák, 38. Kolstrunk, 65. Stummer - 23. a 30. Salava, 54. V. Procházka.
1. 1. SC Vítkovice 9 6 3 0 0 70:44 24
2. Mladá Boleslav 9 7 0 2 0 68:41 23
3. Chodov 6 5 1 0 0 43:18 17
4. FbŠ Bohemians 8 5 0 1 2 51:43 16
5. Tatran Střešovice 8 3 2 1 2 50:37 14
6. Pardubice 8 4 0 2 2 43:38 14
7. Sparta Praha 8 3 1 1 3 50:44 12
8. Otrokovice 8 4 0 0 4 39:34 12