Finsko - Česko 5:1České florbalistky prohrály na EFT v Malmö s Finskem

České florbalistky podlehly při vstupu do turnaje Euro Floorball Tour v Malmö Finsku 1:5. Jediný gól týmu trenéra Miroslava Janovského vstřelila Nela Kapcová, která ve 12. minutě vyrovnala na 1:1. Další duel čeká Češky v sobotu od 13:45 proti domácím Švédkám, mistryním světa.

České florbalistky zápas EFT proti Finsku prohrály (ilustrační foto)

Finky se dostaly do vedení v šesté minutě, kdy po přihrávce Oony Kauppiové překonala brankářku Janu Christianovou Mira Wickmanová. Český tým vyrovnal díky standardní situaci, zblokovanou střelu Denisy Ratajové poslala Kapcová za záda brankářky Tilty Siltanenové.

V 16. minutě ale vrátila Finsku vedení Eliisa Alanková a ve druhém dějství navýšila náskok Seveřanek dvěma trefami Veera Kauppiová. Výsledek ještě dovršila sedm a půl minuty před koncem Nina Rantalaová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Malmö
ČR - Finsko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Kapcová (Ratajová) - 6. Wickmanová (O. Kauppiová), 16. Eliisa Alanková (Rantalaová), 25. V. Kauppiová (Kippiläová), 38. V. Kauppiová (Wickmanová), 53. Rantalaová (Kippiläová). Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 130.
Švédsko - Švýcarsko 10:1 (4:0, 2:1, 4:0)