Mladá Boleslav porazila Chodov a vede superligu

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v repríze letošního superfinále doma mistrovský Chodov 9:5 a vedou superligu o dva body před Vítkovicemi. Třetí Chodov ztrácí na dnešního soupeře už šest bodů, ale má ještě dva zápasy k dobru. Hattrickem ozdobil šlágr 11. kola domácí útočník Milan Tomašík a čtyři body za dva góly a dvě asistence si připsal jeho spoluhráč Josef Pluhař.

Útočník Patrik Dóža - ilustrační foto.

Pluhař v dlouho vyrovnané bitvě vstřelil před 615 diváky v 53. minutě i vítězný gól. "Hrál se špičkový zápas ve skvělé atmosféře. Pro nás je to důležité vítězství, které se nerodilo snadno. Trochu nás srážely šťastné branky Chodova po náhodných odrazech, ale ani to nás nepoložilo a týmovým výkonem jsme urvali důležité tři body," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

"Ve chvíli, kdy jsme mohli odskočit, jsme své šance neproměnili. Pak byla Boleslav v koncovce ve třetí třetině velmi efektivní, díky tomu taky zvítězila," prohlásil kouč Chodova David Podhráský.

Na rozdíl bodu se Chodovu přiblížily čtvrté Pardubice, které zdolaly FBC Ostrava 8:6. Na šesté místo poskočil díky výhře v pražském derby nad FbŠ Bohemians 10:3 Tatran Střešovice, v jehož barvách zazářil čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky Marek Beneš.

Tipsport superliga florbalistů - 11. kolo:
Sokol Pardubice - FBC Ostrava 8:6 (4:2, 3:2, 1:2)
Branky: 12. Krigovský, 15. Teichman, 15. Oubrecht, 18. Dlesk, 28. Janeček, 37. Ďopan, 38. Petr, 52. Kourek - 15. a 35. Hrabal, 11. Klimscha, 23. Mendrek, 46. Čonka-Skyba, 56. Eichner.
Mladá Boleslav - Chodov 9:5 (1:2, 2:1, 6:2)
Branky: 41., 58. a 60. Tomašík, 8. a 53. Pluhař, 30. Gruber, 36. Jelínek, 53. Tadeáš Chroust, 60. Natov - 8. a 46. M. Vávra, 27. a 48. Sýkora, 2. Strachota.
Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 10:3 (1:1, 5:2, 4:0)
Branky: 27. a 35. J. Svoboda, 34. a 58. z trestného střílení M. Beneš, 15. Jakub Kolísko, 25. Nehila, 32. Svačinka, 55. Meliš, 58. Ullmann, 60. Slavík - 3. Kieler, 34. Zezulka, 35. Šárka.