Rubriky:

Florbal

MS florbal 2018

Živě

Patřila ke světové elitě, pak náhle se sportem přestala. Teď opět potáhne Češky

28. listopadu 2017 08:12 - Praha

Vypracovala se mezi nejlepší světové brankářky, před šesti lety byla klíčovou postavou tažení české florbalové reprezentace za historickým bronzem z mistrovství světa. Jenže v létě roku 2014 Jana Christianová na rok zcela z florbalu vymizela. „Nebyla jsem na jediném tréninku, ani jednou jsem na sobě neměla výstroj,“ popisuje.

 

Martin Flousek/Český florbal

Dobrovolná pauza Christianovou nabila energií, a tak na ni česká reprezentace na mistrovství světa, které v pátek začíná v Bratislavě, bude opět spoléhat.

Náhlý odchod z brankoviště mnohé překvapil. „Hrajete pořád od dvanácti let a trénujete po večerech, aniž byste měli delší než měsíční pauzu, přidá se k tomu práce… Myslím, že každý florbalista časem dojde k tomu, že je toho dost. A buď skončí úplně, nebo si dá pauzu a utřídí myšlenky,“ líčí nejlepší brankářka MS 2013. Sama zvolila druhou variantu.

Florbal jí nechyběl

„Rok mi florbal vůbec nechyběl. Užívala jsem si, že můžu být večer doma, o víkendu jet na výlet,“ vzpomíná. Po roce se chuť vrátila a Christianová zamířila z Bohemians hostovat do dalšího pražského týmu Herbadent. „Chtěla jsem si vybrat klub, který má šanci na superfinále, což byl můj sen, a dokonce se mi ho povedlo vyhrát,“ pochvaluje si.

Brzy přišel i reprezentační návrat. Minulé mistrovství světa ještě pomáhala komentovat v televizi. „Ale myslím, že na hřiště patřím víc než na židličku České televize,“ usmívá se.

A třeba ke zkušenostem z finské a švýcarské elitní soutěži přidá ještě jedno zahraniční angažmá. „Nezkusila jsem Švédsko. Když nějaká nabídka přijde, rozhodnu se spontánně. Anebo zůstanu v Tigers, kde dokončím kariéru. Ale nebude to hned,“ ujišťuje s úsměvem.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..