Finsko - Česko 5:2České florbalistky prohrály na EFT s domácími Finkami

Nurmijärvi

České florbalistky prohrály na turnaji Euro Floorball Tour v Nurmijärvi s domácím Finskem 2:5 a zůstávají po dvou zápasech bez bodu. Svěřenkyně švýcarského trenéra Saschy Rhynera sice ve 28. minutě vedly po dvou brankách Michaely Mlejnkové 2:1, ale úřadující vicemistryně světa zápas otočily. Češky čeká v neděli od 10:00 SELČ v závěrečném utkání se Švýcarskem souboj o třetí místo.

Úvod vyšel lépe Finkám a v sedmé minutě brankářku Christianovou překonala Oona Kauppiová. Potom sice nevyužila dvě šance na vyrovnání Krupnová, ale v 17. minutě se to povedlo po přihrávce Kotzurové bekhendovým zakončením Mlejnkové, která ve druhé části stav otočila.

Za dvě minuty ale vyrovnala Veera Kauppiová a závěrečné dějství patřilo Finkám. Vedení jim získala Kippiläová a v polovině třetí třetiny zvýšila Nordlundová na 4:2. Vzápětí neproměnila únik Mlejnková a nevyužila šanci na hattrick. Skóre uzavřela Nordlundová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Nurmijärvi (Finsko):
Finsko - Česko 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. O. Kauppiová (V. Kauppiová), 30. V. Kauppiová (Kippiläová), 42. Kippiläová (V. Kauppiová), 50. Nordlundová (Westerlundová), 55. Nordlundová (Rantalaová) - 17. Mlejnková (Kotzurová), 28. Mlejnková (Koníčková). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 282.
Švýcarsko - Švédsko 6:8 (2:2, 3:2, 1:4).