ČR - Finsko 2:6Florbalisté prohráli s Finy a skončili na EFT v Brně poslední

Brno

Čeští florbalisté prohráli v závěrečném utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně s Finskem 2:6 a skončili s jedním bodem poslední. Češi sice vedli po brance Jakuba Hubálka, ale úřadující mistři světa ještě v úvodní třetině stav otočili a vítězství si s přehledem pohlídali.

Do vedení se český tým dostal poté, co Delong uvolnil na levé straně Hubálka, který překonal Luukkonnena střelou pod levou ruku. Finové vyrovnali ve 14. minutě v oslabení po chybě Dóži, kterému vypíchnul Pylsy balónek a ten skončil za nepřipraveným Binderem. Za tři minuty otočil stav tečí Salo.

Ve druhé třetině získali Finové už tříbrankový náskok. Nejdříve zakončil kombinaci osamocený Johansson a pak se trefil od mantinelu nad Binderovo levé rameno Salin, který po 51 vteřinách závěrečné části zvýšil už na 5:1. V polovině třetí třetiny zkorigoval stav z trestného střílení Suchánek. Výsledek ještě dovršil při power play do prázdné branky Kainulainen.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Brně:
ČR - Finsko 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Hubálek (Delong), 50. Suchánek z trestného střílení - 14. Pylsy, 17. Salo (Junkkarinen), 27. Johansson (Salo), 37. Salin (Salo), 41. Salin (Salo), 59. Kainulainen (Manninen). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 873.
Švédsko - Švýcarsko 11:7 (2:1, 4:4, 5:2)