Švýcar Gerber: Mizerná nálada rychle odezní, chceme alespoň bronz

Pavel NovotnýSport.cz

Hodně velký kalich hořkosti museli polknout švýcarští florbalisté v semifinále mistrovství světa proti Švédsku. Hráči Helvetského kříže měli ve třetí třetině za vyrovnaného stavu mnohem víc ze hry, šance ale nepřetavili v gól a prohráli gólem v prodloužení. V neděli je čeká obhajoba bronzu proti českému výběru. „Rozhodl nečekaný gól,“ mrzelo obránce Markuse Gerbera.

Švýcarskou euforii v semifinále zmrazil gólem v prodloužení Karl-Johan Nilsson.

Po výkonu vašeho týmu v semifinále lze bez nadsázky označit postup Švédska do finále za hodně šťastný. Souhlasíte?

Rozhodl nečekaný gól. Měli jsme víc ze hry. Bohužel jsme neproměnili naše šance a tak budou o zlato hrát zase Švédové.

Potvrdil švédský celek, že zvládá nejlépe vypjaté závěry?

Ani si nemyslím, bylo vidět, že jsou hodně nervózní. Moc jsme je na konci do šancí nepouštěli. Dobře jsme bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Oni vstřelili šťastný gól.

Semifinálový výsledek je pro Švýcarsko jednoznačným zklamáním. Bude těžké najít motivaci pro nedělní zápas o bronz proti Česku?

Nálada po zápase je hodně mizerná. To ale během hodiny, dvou odezní a v neděli si půjdeme pro bronz.

Nedělní duel bude reprízou bronzového utkání z posledního MS ve Švédsku, které jste vyhráli jednoznačně 9:4. Přehráváte si zápas v hlavách?

Vzpomeneme si, tenkrát jsme hráli opravdu dobře. Letos to bude ale zcela jiný zápas. Češi jsou na domácí půdě, možná budeme hrát proti 15 tisícům lidí. Vaši hráči budou mít mnohem vyšší motivaci než před dvěma lety ve Stockholmu.

Herní projev českého týmu je lepší než před dvěma lety, nestraší vás to?

Češi v Praze asi mají lepší kádr, to my ale máme taky.