Rubriky:

LOH 2008

Úspěšné české olympioniky přijal a ocenil i premiér

10. září 2008 19:28 - PRAHA

Necelé tři týdny po skončení olympijských her v Pekingu se s českými medailisty setkal předseda vlády Mirek Topolánek. Pěti úspěšným sportovcům, mezi kterými chyběl zlatý střelec David Kostelecký, momentálně pracovně pobývající v Itálii, předal v Hrzánském paláci v Praze symbolické brože a knoflíčky se lvem.

V krátkém projevu, který předcházel jejich společné večeři, Topolánek sportovcům poděkoval za reprezentaci a naznačil, že při následném rozhovoru by si od nich rád vyslechl podněty, jak pomoci českému sportu do budoucnosti.

"Abyste vy, jako hrdinové olympiády a idoly pro mládež, měli své následovníky. Aby za vámi přišli další, kteří budou mít možnost zažít ten neuvěřitelný pocit šáhnout si na zlatou, stříbrnou nebo třeba bronzovou olympijskou medaili," řekl Topolánek.

Následně ocenil skifaře Ondřeje Synka, atletku Barboru Špotákovou, kanoisty Jaroslava Volfa, Ondřeje Štěpánka i střelkyni Kateřinu Emmons, kvůli které celá slavnost začala s půlhodinovým zpožděním. Dvojnásobná pekingská medailistka totiž společně se svým manželem a také úspěšným americkým střelcem Matthewem Emmonsem dorazila kvůli problémům na cestě z Plzně pozdě. Ženy dostaly brož, muži knoflíčky ke košili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: LOH 2008

Filtr článků - LOH 2008