Rubriky:

Ostatní

Zklamání v Tatarstánu, kvalifikace Čechům nevyšla

25. srpna 2018 19:11 - Kazaň

Po letní pauze se světový šampionát Red Bull Air Race vrací závodem v ruské Kazani. Pro vítěze posledního závodu v Budapešti Martina Šonku ale víkendové zápolení začalo rozčarováním. V kvalifikaci se mu nedařilo a jeho čas stačil až na dvanáctou příčku. V nedělním prvním kole závodu ho tak čeká Španěl Juan Velarde, který naopak zaletěl třetí nejrychlejší čas. Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil jedenáctý a v nedělním závodě bude mít za soupeře Brita Bena Murphyho. Kvalifikaci vyhrál Němec Dolderer.

Sport.cz

Martin Šonka se pokusí z průběžného třetího místa ještě zaútočit na vysněný titul, na který ztrácí jedenáct bodů. Po šestých místech v trénincích ovšem přišel v kvalifikaci citelný propad. Znatelně ztrácel na nejlepší už od startovní brány v obou letech a výsledné časy přinesly velké zklamání.

"Vyzkoušeli jsme toho už hodně, v rámci nastavení, trajektorie v trati, ale spíše zpomalujeme. Musíme se teď podívat na letadlo, jestli je všechno v pořádku, zkontrolovat především motor, stáhnout a detailně zanalyzovat všechna data. Musíme přijít na to, kde je zakopaný pes. Takhle bychom na úspěch v Kazani pomýšlet nemohli," lamentuje vicemistr světa v hlavním městě Tatarstánu.

Šonka poletí první kolo závodu proti Velardemu, který zatím v Kazani létá velmi rychle. Dokonce vyhrál i jeden z tréninků a svou rychlost potvrdil i v kvalifikaci.

"Juan tu létá velmi dobře a nejen on. V trénincích jsme na nejlepší sice něco ztráceli, ale pořád jsme drželi alespoň šestou příčku. Kvalifikační lety ale povedené nebyly a teď zkrátka musíme přijít na to proč. Je ale třeba zůstat v klidu, v závodě se může stát cokoliv, nebojíme se nikoho. Rozhodně není nic ztracené, nějaké zkušenosti už přece jen máme, musíme je teď prodat a zabojovat," přemítá Šonka.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní