Hollandová je mistryní světa v triatlonu, Frintové se nedařilo

Gold Coast

Britka Vicky Hollandová je novou mistryní světa v olympijském triatlonu. Po dvouletém kralování Flory Duffyové z Bermud vyhrála osmidílný seriál díky druhému místu ve finále v Gold Coast. Vendula Frintová doběhla v Austrálii šestadvacátá a v konečném pořadí si pohoršila z 20. na 23. příčku.

Česká triatlonistka Vendula Frintová.

Frintová, jež před dvěma týdny vyhrála závod Světového poháru v Karlových Varech, se dnes v Gold Coast už po plavání na 1500 metrů v Tichém oceánu pohybovala ve třetí desítce. Do druhého depa po 40 km cyklistiky dorazila jako třicátá se ztrátou tří minut na čelo. Během desetikilometrového běhu si česká jednička polepšila a za vítěznou Australankou Ashleigh Gentleovou zaostala v cíli o 4:23 minuty.

Za Gentleovou těsně doběhla Hollandová a „až" třetí Američanka Katie Zaferesová, jež do finálového závodu vstupovala jako vedoucí žena MS. S Hollandovou v konečném součtu prohrála o 52 bodů. Pro Frintovou byl dnešní výsledek druhý nejhorší v letošním seriálu MS, nejlépe byla sedmá v květnu v Jokohamě. Ve dvou závodech nestartovala.

V neděli se v Austrálii představí muži a blízko třetímu titulu za sebou je Španěl Mario Mola. Na startu budou i Jan Čelůstka a František Linduška.