Synek na rekordní titul mistra světa nedosáhl, v Plovdivu získal stříbro

Veslař Ondřej Synek na šampionátu v bulharském Plovdivu dojel druhý za Norem Kjetilem Borchem, případným šestým titulem na skifu by se Čech osamostatnil v historických tabulkách.

Ondřej Synek se světovým stříbrem, svojí patnáctou medailí z vrcholné akce v řadě.

S pěti zlatými medailemi se pětatřicetiletý český reprezentant dál dělí o první místo v historickém pořadí se svým velkým rivalem Mahém Drysdalem z Nového Zélandu a Němcem Peterem-Michaelem Kolbem.

Synek si dojel už pro jedenáctou medaili na mistrovství světa na skifu se ztrátou 1,61 sekundy na Borcha, který zvítězil stylem start-cíl. Osmadvacetiletý Nor vybojoval druhý světový titul po triumfu na dvojskifu v roce 2013. Bronz bral Litevec Mindaugas Griškonis, který zaostal za vítězem již o více než 4,5 sekundy.

Stříbro získal nejúspěšnější český veslař všech dob rovněž v letech 2007 a 2011. K tomu má také tři bronzy. Třetí skončil ještě na dvojskifu před 15 lety.

Antošová a Fleissnerová byly na dvojskifu sedmé

Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová vyhrály na dvojskifu finále B a obsadily stejně jako před rokem celkově sedmé místo.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše byly v čele od startu až do cíle. Druhé Polky Krystynu Lemanczykovou-Dobrzelakovou a Martynu Mikolajczakovou porazily o více než dvě sekundy.

„Jsem spokojený. Průběh letošního roku úplně nenasvědčoval tomu, že bychom mohli dopadnout takhle dobře," řekl Lukš ČTK.

Překvapilo ho, že se jeho svěřenkyně oproti loňsku více přiblížily nejrychlejším dvojskifům. „I když příprava nebyla ideální," poukázal na zdravotní problémy Antošové na začátku sezóny a také absenci vysokohorského soustředění před vrcholem roku. „Holky pochválím a budeme přemýšlet, co s tím v příští sezóně, abychom byli ještě o trochu rychlejší," dodal.