Rubriky:

Ostatní

Také v Tokiu bude startovat olympijský tým uprchlíků

10. října 2018 09:57 - Buenos Aires

Olympijských her v Tokiu se zúčastní stejně jako v Riu de Janeiro tým uprchlíků. Na žádost předsedy Thomase Bacha tuto myšlenku schválil Mezinárodní olympijský výbor na zasedání v Buenos Aires. Podle Bacha už MOV vytipoval více než padesátku sportovců, kteří by mohli tým tvořit.

 

ČOV/Pavel Lebeda

"Bohužel stále existuje důvod pro vytvoření tohoto týmu," řekl Bach na tiskové konferenci. "Tím je skutečnost, že důvody, proč jsme poskládali ten první tým, stále nepominuly. Na světě máme celkem 68,5 miliónu uprchlíků. Prostřednictvím sportu chceme přispět k tomu, aby si svět tento problém uvědomoval a věděl, že z jeho svědomí nezmizí, a vyslat ostatním uprchlíkům signál naděje," uvedl německý funkcionář.

V Riu se představilo deset uprchlíků z Jižního Súdánu, Demokratické republiky Kongo, Etiopie a ze Sýrie. Za své vystoupení na hrách získal tým cenu Laureus, označovanou za sportovního Oscara, za to, že byl inspirací pro lidi s podobným osudem.

Podrobnosti o budoucím týmu uprchlíků včetně jeho velikosti nejsou známy. "Naposledy (v Riu) jsme byli ve velkém časovém presu, teď máme dva roky. Už jsme se do toho dali, mám 51 nebo 52 uprchlíků, kterým pomáháme. Ten počet může ještě stoupat, "řekl Bach.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní