Rubriky:

Ostatní

Německý král Ironmanu Lange: Nejprve vytvořil fantastický rekord, pak požádal o ruku

14. října 2018 09:03 - Kailua-Kona
(Aktualizováno: 14. října 2018 09:35)

Vítězem havajského Ironmana se stal stejně jako loni německý triatlonista Patrick Lange, který jako první v historii závod zvládl pod osm hodin. Dvaatřicetiletý "železný muž" využil ideálních podmínek a závod na 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a v maratonském běhu dokončil za 7:52:39 hodiny. Vlastní rekord z loňského roku vylepšil rovnou o devět minut. V cíli pak požádal svou přítelkyni o ruku.

 

Marco Garcia, ČTK/AP

Mezi ženami zvítězila již počtvrté za sebou Švýcarka Daniela Ryfová a také ona výrazně překonala rekord. Výkonem 8:26:16 ubrala ze svého předloňského času přes 20 minut.

Lange prodloužil úspěšnou německou sérii na Havaji o páté vítězství. "Zajel bombový závod," ocenil jeho výkon Jan Frodeno, vítěz z let 2015 a 2016, který chyběl na startu kvůli únavové zlomenině v kyčli a na Havaji byl jen jako expert televizní stanice ZDF.

"Plavání mi úplně nevyšlo, ale pak už to šlo neuvěřitelně. Je to neskutečné. Díky za energii od vás," řekl Lange. Dosavadní rekord překonali i druhý Belgičan Bart Aernouts (7:56:41) a třetí Brit David McNamee (8:01:09).

Za Ryfovou doběhla stejně jako před rokem Britka Lucy Charlesová, třetí byla Němka Anne Haugová. Obě také pokořily dosavadní rekordní čas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní