Rubriky:

Ostatní

Šonka druhý v kvalifikaci, klíčová bitva o titul se blíží

18. listopadu 2018 16:38 - Dallas

Martin Šonka v kvalifikaci na poslední závod sezóny světového šampionátu Red Bull Air Race ve Fort Worth v Dallasu potvrdil dobré výkony z tréninků a zaletěl druhý nejrychlejší čas. Nestačil pouze na vítězného Němce Dolderera. Českého pilota tak v prvním kole závodu čeká souboj s Francouzem Ivanoffem. Nedělní závod začne ve 20:00. ČT sport bude vysílat přímý přenos od 21:00.

 

martin-sonka.cz

Martin Šonka na Texas Motor Speedway vyhrál hned první trénink. Ve druhém byl čtvrtý a ve třetím bral druhé místo. Druhým nejrychlejším časem v kvalifikaci na povedené výkony navázal. "Jsem rád za konzistenci, kterou zatím máme, to je důležité. S kvalifikací jsem spokojený, i když mě trochu mrzí, že v jednom z vertikálních manévrů jsem letadlo utrhl. Nebýt toho, čas mohl být ještě o něco lepší. Nicméně žádné body se dnes nerozdávají, zůstáváme koncentrovaní, nejdůležitější bude v závodě na naše výkony navázat," popisuje Šonka.

A to právě nebude jednoduché. Předpověď počasí totiž hlásí, že má být nejen chladněji, ale především se má změnit vítr, který je pro piloty jednou z klíčových veličin. "Naprosto zásadní bude dobře se připravit. Pokud se vítr opravdu otočí, je to jako kdyby trať někdo kompletně přestavěl. Musíte změnit nálety do bran, zvolit jinou trajektorii. Nemáme už žádný trénink v trati, takže nás čeká s týmem velká porada, příprava bude nesmírně důležitá."

Šonkovi soupeři v boji o titul Američan Goulian a Australan Hall skončili v kvalifikaci na devátém a pátém místě. Šonka ale moc dobře ví, že to je irelevantní. "Jsou velice zkušení, nic to neznamená. Oba dva, i když tady měli nějaké technické problémy, nelétali vůbec špatně. Jsou velice rychlí, což prokazují celou sezonu. A jak už jsme viděli, výsledek z kvalifikace často nic nevypovídá o tom, jak dopadne závod."

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní