Vabroušek získal bronz na MS v Ultramanu na Havaji

Kona

Milovník vytrvaleckých výzev Petr Vabroušek skončil třetí na Havaji na mistrovství světa v extrémní disciplíně triatlonu s názvem Ultraman složeného z 10 kilometrů plavání, 421 km jízdy na kole a dvou běžeckých maratonů. Během tří dnů tak účastníci absolvovali 515 km. Vabroušek závod zvládl v čase 23 hodin a 32 minut. Vyhrál Australan Richard Thompson, stříbro získal loňský vítěz Jihoafričan Rob Gray.

Petr Vabroušek, ilustrační foto.

Thompson doběhl v neděli do cíle v čase 22:09:26 hodiny. Vabroušek byl třetí už po úvodním dnu, který zahrnuje plaveckou část a prvních 145 km v sedle. Po sobotní cyklistice stále držel bronz a běh mezi rozpálenými lávovými poli už změny v čele nepřinesl.

"Byl to neskutečný očistec. Maraton jsem si tady při Ironmanu protrpěl už patnáctkrát, ale dvakrát za sebou až dnes," uvedl pětačtyřicetiletý český triatlonista a ultramaratonec na facebooku.