Rubriky:

Ostatní

Plavec Micka je poprvé ve finále na MS v krátkém bazénu

15. prosince 2018 07:38 - Chang-čou

Plavec Jan Micka se poprvé v životě dostal do finále mistrovství světa v krátkém bazénu na 1500 metrů volným způsobem. V čínském Chang-čou obsadil v rozplavbě časem 14:33,15 osmou příčku. Šanci na finále má také americká rodačka Anika Apostalonová, která na kraulařské padesátce postoupila z děleného šestého místa do semifinále. Barbora Seemanová naopak v této disciplíně vypadla.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Vytrvalec Micka byl před dvěma lety v Kanadě i v roce 2014 v Dauhá na své hlavní trati desátý. Na tomto šampionátu v krátkém bazénu tento výsledek vylepší. V rozplavbě sice zaostal o více než osm sekund za vlastním českým rekordem, který nedávno výrazně vylepšil v Plzni, ale uhájil postupovou osmou příčku o 67 setin před Rusem Jaroslavem Potapovem.

"Už jsem nevěřil, že postoupím. Byl jsem smířený, že skončím devátý. Přijde mi neuvěřitelné, že se to podařilo a rozbrečel jsem se štěstím. Měl jsem deset minut knedlík v krku a nemohl štěstím mluvit," uvedl Micka v tiskové zprávě.

S výkonem ale spokojený nebyl. "Chtěl jsem rozjet závod jako při českém rekordu v Plzni, což znamená čtyřstovku kolem 3:45 a osmistovku okolo 7:40. Myslel jsem, že plaveme rychle, ale pocitově to nebylo dobré. Zítra bude potřeba se pořádně soustředit, rozjet závod ve svém tempu, jít do bolesti jako dneska a bojovat," plánoval na nedělní finále Micka.

Devět setin za vlastním českým rekordem dohmátla na kraulařské padesátce Apostalonová, kterou čas 24,18 zařadil na dělenou šestou příčku. Dnes odpoledne tak bude bojovat o svou první individuální finálovou účast na tomto MS. "Semifinále je dobré, ale čas se dá pořád zlepšit. Potřebuji ještě zapracovat na posledních patnácti metrech a taky na nádechu, protože byl příliš dlouhý," uvedla.

Dvojnásobná finalistka šampionátu v Chang-čou Seemanová byla o 58 setin pomalejší a skončila osmnáctá. Od postupu do semifinále ji dělilo čtrnáct setin.

V rozplavbě polohového závodu na 200 metrů vypadly Kristýna Horská i Barbora Závadová, které se seřadily za sebou na 13. a 14. pozici. Lucie Svěcená obsadila na 100 metrů motýlek 23. příčku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.