Rubriky:

Ostatní

Parkurovou Super Grand Prix v Praze vyhrála Australanka. Získala 8 milionů

15. prosince 2018 23:40 - Praha
(Aktualizováno: 15. prosince 2018 23:43)

Vítězkou Super Grand Prix jednotlivců při parkuru v Praze se stala Edwina Topsová-Alexanderová, manželka a svěřenkyně zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse. Jediná žena v šestnáctičlenném startovním poli měla stejně jako další dva jezdci čtyři trestné body, ale zvítězila díky nejlepšímu času druhého kola, který byl dodatečným kritériem.

 

Michaela Říhová, ČTK

Čtyřiačtyřicetiletá Australanka zajela v prvním kole jeden ze dvou čistých parkurů. Do druhého kola, které bylo postavené odlišně, nastupovala jako poslední. Předtím viděla, jak po pádu skončil druhý "čistý" jezdec úvodní poloviny soutěže, světová jednička Harrie Smolders. V polovině parkuru klisna Topsové-Alexanderové California shodila jednu z překážek a Australanka začala bojovat s časem.

Zrychlila dostatečně a nakonec se dostala o 48 setin sekundy před velezkušeného Němce Ludgera Beerbauma, který první týmové olympijské zlato získal už v roce 1988 v Soulu. Triumf při premiérovém ročníku tohoto vyvrcholení dlouhodobého seriálu Global Champions Tour přinesl Topsové-Alexanderové přes 313 tisíc eur (více než osm milionů korun).

Anna Kellnerová při závodech v Praze. Vlastimil Vacek

Češka Anna Kellnerová skončila pátá v doplňkové pětihvězdové soutěži přes 150 centimetrů vysoké překážky. Se Silverstonem G se čistou jízdou dostala mezi 13 účastníků rozeskakování. Tam byla mezi šesticí, která všech osm skoků zvládla bezchybně, a čas ji zařadil na páté místo. Získala díky tomu odměnu 3000 eur (přes 77 000 korun).

Aleše Opatrného zradila závěrečná překážka dnešního kurzu, kterou byl Karlův most. Ta byla náchylnější ke shození než jiné překážky, protože nahoře měla prkno postavené na úzké straně, nikoli pevněji usazené břevno. Skončil devatenáctý.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.