Rubriky:

Ostatní

V závodu Sydney-Hobart bojují o prvenství stejné jachty jako loni

26. prosince 2018 08:24 - Sydney
(Aktualizováno: 26. prosince 2018 19:08)

Osmdesát pět posádek vyrazilo dnes z přístavu v Sydney na tradiční regatu s cílem v Hobartu na Tasmánii. Nejlepší start měla jachta Black Jack, pak ji ale předstihly loni vítězná Comanche a Wild Oats XI, v popředí závodu se drží ještě Infotrack. Nejrychlejší lodě jsou očekávány v cíli po 1170 kilometrech ve čtvrtek večer.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

V 74. ročníku slavné regaty se znovu opakuje souboj Comanche s osminásobnou vítězkou Wild Oats XI, který loni skončil až dlouho po závodě penalizací vítězné jachty. Wild Oats XI doplula do cíle v rekordním čase, ale dodatečně byla potrestána přičtením jedné hodiny za nebezpečný manévr brzy po startu. Z triumfu se tak radovala posádka Comanche, která po 16 hodinách plavby vedla i letos.

Účastníci závodu si před startem připomněli dvacáté výročí tragické regaty, při níž v bouři zahynulo šest námořníků. Počasí je tentokrát poměrně příznivé, zatím odstoupily čtyři jachty. Závodu se poprvé účastní ryze ženská posádka na lodi Wild Oats X, která pluje na šestém místě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.