Rubriky:

Ostatní

Plánoval, že bude baštit bez omezení, ale musel se krotit. I tak bude možná měnit šatník

27. prosince 2018 20:31 - Praha

Těšil se, jak si o vánočních svátcích dopřeje jídla podle libosti. Plánoval, jak se bude ládovat řízky a bramborovým salátem. Po přestupu do nejvyšší váhové kategorie nemusí totiž český judista Lukáš Krpálek řešit hmotnost. Jenže střevní viróza zlatému olympijskému medailistovi z Ria zhatila všechny záměry. I tak si osmadvacetiletý borec Vánoce náležitě užil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Po posledním turnaji v Číně ze mě všechno spadlo. Po návratu jsem se synem Tondou jel vybrat stromeček. Společně jsme ho ořezali, pak i zdobili. Nabádal jsem ho, že si musí dát při krášlení stromku záležet, jinak Ježíšek nepřijde, tak se vážně hodně snažil," vypravuje zážitky s téměř tříletým synkem.

Jako tradičně Krpálek prožil Štědrý den doma s manželkou Evou, synkem a osmiměsíční Marianou. Během dalších svátečních dnů navštívili rodinu. „Jsou to pro mě krásné okamžiky, na které se tradičně těším," říká Krpálek.

Judista Lukáš Krpálek

Letos však bylo jeho nadšení částečně zkalené. „Už čtrnáct dnů mě trápí střevní viróza. Těšil jsem se, jak budu baštit podle chuti. Nezdravý salát s majonézou, řízky. Ale musel jsem se krotit. Přitom mi váha spadla na sto sedm kilogramů," posteskne si Krpálek. „Trable jsem měl už v Číně. Tam jsem bojoval, abych vůbec mohl nastoupit k zápasům, než abych myslel na soupeře," přiznává Krpálek.

Potíže přisuzuje i překotnému podzimnímu programu, kdy absolvoval turnaje v Číně, Mexiku, Japonsku, Abú Zabí, Rakousku či Česku. „Musel jsem přistoupit i k částečné dietě, abych byl po svátcích zdravý a mohl se vrhnout naplno do přípravy," plánuje Krpálek.

Z hlediska počtu získaných medailí prožil životní sezónu. „Byl to velmi úspěšný rok, ale mnohem důležitější je, že jsem začal výborně olympijskou kvalifikaci, nahnal si dostatek bodů a mohu si dát od závodů volno. Myslím, že další turnaj absolvuji v dubnu, možná až v květnu," nastínil záměry Krpálek, jenž v roce 2018 mimo jiné vyhrál mistrovství Evropy, skončil druhý ve finále Grand Slamu v Japonsku a bral páté místo z mistrovství světa. „Po přestupu do nejvyšší váhové kategorie za soupeři ještě pořád trošku zaostávám," nelétá v oblacích po parádní medailové sbírce.

Daniela Písařovicová a Lukáš Krpálek během slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku 2018.

Vlastimil Vacek

Nadcházející čtyři měsíce zasvětí silové přípravě. „Čekají mě tréninky doma i tréninkové kempy v zahraničí. Jednou denně judo, jednou denně posilování. Z nazvedaných kilogramů budu žít následně celý rok. Možná si budu muset v dubnu koupit nové oblečení," směje se Krpálek.

Vrcholem nadcházející sezóny pro něj bude mistrovství světa, které bude hostit Japonsko. „Už jsem startoval na šampionátu v Tokiu před osmi lety. Tehdy jsem byl devátý, ale i tak pro mě šlo o jeden z nejlepších šampionátů. Každý start v Japonsku je úžasný. Zápasit před tamním publikem je fantastické," rozplývá se Krpálek.

„Půjde o skutečný test před olympiádou, která se uskuteční v Tokiu ještě o rok později. Startovat by měl i Francouz Teddy Riner, který letošní rok odpočíval, tudíž případná medaile bude skutečnou vizitkou kvality," připomíná Krpálek návrat osminásobného mistra světa těžké váhy a majitele dvou zlatých olympijských medailí. „Všechno beru jako cestu k olympiádě v Tokiu, která je pro mě nejdůležitější. Z bojů pod pěti kruhy v Japonsku chci medaili."

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní