Rubriky:

Ostatní

Živě

New England Patriots
Los Angeles Rams 13:3

Super Bowl: Po defenzivní bitvě slaví tým New England Patriots

4. února 2019 04:43 - Atlanta/Praha
(Aktualizováno: 4. února 2019 07:51)

Slavný Super Bowl získal tým New England Patriots a je králem NFL, když vyhrál nad Los Angeles Rams 13:3. Hvězdný Tom Brady tak slaví svůj šestý triumf v zámořské lize amerického fotbalu.

 

Mark Humphrey, ČTK/AP

Nemusíte být zrovna fanouškem amerického fotbalu, ale tenhle zápas je v Americe naprostá jednička. Ustupují mu slavní konkurenti, když se hraje Super Bowl, volno mají v hokejové NHL i basketbalové NBA. Za reklamy v utkání se platí horentní sumy a fanoušci jsou ochotní dát za vstupenku na utkání hotový poklad.

K vidění byla tentokrát hodně defenzivní partie, v níž měli nakonec navrch hráči New England Patriots. K vidění byl dokonce jen jeden touchdown, což ze Super Bowlu udělalo nejdefenzivnější partii v historii. Dosavadní rekord ohledně nejnižšího skóre platil od roku 1973, kdy Super Bowl skončil výsledkem 14:7. "Naše obrana hrála neuvěřitelně. Její nejlepší výkon za celou sezonu," chválil spoluhráče Tom Brady. "Už nás nebavilo poslouchat, že náš tým je jen Brady," prohlásil s úsměvem lídr obrany Dont'a Hightower.

Největší pozornost na sebe poutal quarterback vítězů Brady. Ten se stal nejúspěšnějším hráčem historie NFL a ve 41 letech také nejstarším quarterbackem, který kdy pozvedl trofej Vince Lombardiho. Tým New England Patriots vyrovnal šestým triumfem v Super Bowlu dosavadní rekord Pittsburghu. U všech vítězství Patriots v zámořské lize byl právě Brady.

"Nemohu uvěřit tomu, že jsme opět šampiony Super Bowlu. Přál bych si, abychom hráli lépe v útoku, ale hlavní je, že jsme vyhráli," prohlásil Brady, který odmítl spekulace o možném konci kariéry. Už dříve naznačil, že hodlá pokračovat. "Nic se nemění," dodal.

Konec snu. Hráči Los Angeles Rams musí zapomenout na slavný Super Bowl, podlehli týmu New England Patriots.

John Bazemore, ČTK/AP

"Celý rok jsme vyhrávali jako tým. Tohle byl nejtýmovější výkon v Super Bowlu, jakého jsem se kdy účastnil," prohlásil Rob Gronkowski, jedna z hvězd Patriotů. Na rozdíl od Bradyho by mohl ukončit svou kariéru, kterou ovlivnila řada zranění. "Teď to nechci řešit, ale chci slavit. Pak uvidíme," uvedl.

Super Bowl, finále NFL v americkém fotbale v Atlantě:
New England Patriots - Los Angeles Rams 13:3 (0:0, 3:0, 0:3, 10:0)
rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.