Rubriky:

Ostatní

Hlavou dolů. Ani Češi se karambolu nevyhnuli

27. února 2019 22:50 - Whistler/Praha
(Aktualizováno: 27. února 2019 23:15)

V nejrychlejším ledovém korytu na světě to při úvodním tréninku bobistů před nadcházejícím světovým šampionátem vypadalo spíš jako na cvičišti. V kanadském Whistleru se překlopilo několik posádek, karambolu se nevyhnuli ani český pilot Dominik Dvořák s brzdařem Adamem Dobešem.

 

IBSF - Viesturs Lacis

„Tréninky začaly pro nás ne úplně povedenou první jízdou. Špatný průjezd jedenáctou zatáčkou a dvanáctá nás otočila, takže jsme se v rychlosti asi 120 km/h projeli po zádech a hlavách. Ale jsme v pohodě a bob je taky celej. Druhou jízdu jsme už zvládli normálně," hlásil Dvořák na instagramu.

Ve Whistleru bobisté běžně dosahují rychlostí přes 150 kilometrů za hodinu. S nástrahami dráhy se však při prvním letošním seznámení řada z nich dlouho prala. Svůj bob postupně překlopili Němci, Korejci, Lotyši, Američané, Švýcaři nebo Britové. „Bude to boj, padali téměř všichni," dodal Dvořák.

První jízdy světového šampionátu dvojbobů se uskuteční v sobotu ve 2.00 SEČ, příští týden se na kanadské dráze představí i česká skeletonová naděje Anna Fernstädtová a MS vyvrcholí v sobotu 9. března královskou disciplínou čtyřbobů.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní