Rána pro americkou cyklistiku. Trojnásobná mistryně světa spáchala sebevraždu

11. března 2019 11:22 - New York/Praha

Trojnásobná mistryně světa a držitelka stříbrné olympijské medaile v dráhové cyklistice Kelly Catlinová je po smrti. Třiadvacetiletá sportovkyně spáchala sebevraždu. Se smutnou zprávou přišel americký svaz.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Mladá Američanka získala tři tituly mistryně světa v řadě se svými kolegyněmi ve stíhacím závodě družstev mezi roky 2016 a 2018. Ve stejné disciplíně vybojovala také stříbro na olympijských hrách v Riu 2016.

Rodačka z Minnesoty jezdila za stáj Rally UHC Cycling a kroužení na oválech kombinovala se studiem na Stanfordské univerzitě. Catlinová zemřela ve svém domě v Kalifornii. Příčina úmrtí není oficiálně známa, ale její otec sdělil serveru VeloNews.com, že si sama sáhla na život.

„Všem nám bude chybět. Kelly pro nás byla víc než jen sportovkyní a navždy bude součástí americké cyklistické rodiny. Naše myšlenky a modlitby jsou s její rodinou. Toto je pro všechny velmi těžká chvíle a my respektujeme jejich právo na soukromí," napsal prezident americké cyklistické asociace Rob DeMartini.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.