Živě

Rána pro americkou cyklistiku. Trojnásobná mistryně světa spáchala sebevraždu

11. března 2019 11:22 - New York/Praha

Trojnásobná mistryně světa a držitelka stříbrné olympijské medaile v dráhové cyklistice Kelly Catlinová je po smrti. Třiadvacetiletá sportovkyně spáchala sebevraždu. Se smutnou zprávou přišel americký svaz.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Mladá Američanka získala tři tituly mistryně světa v řadě se svými kolegyněmi ve stíhacím závodě družstev mezi roky 2016 a 2018. Ve stejné disciplíně vybojovala také stříbro na olympijských hrách v Riu 2016.

Rodačka z Minnesoty jezdila za stáj Rally UHC Cycling a kroužení na oválech kombinovala se studiem na Stanfordské univerzitě. Catlinová zemřela ve svém domě v Kalifornii. Příčina úmrtí není oficiálně známa, ale její otec sdělil serveru VeloNews.com, že si sama sáhla na život.

„Všem nám bude chybět. Kelly pro nás byla víc než jen sportovkyní a navždy bude součástí americké cyklistické rodiny. Naše myšlenky a modlitby jsou s její rodinou. Toto je pro všechny velmi těžká chvíle a my respektujeme jejich právo na soukromí," napsal prezident americké cyklistické asociace Rob DeMartini.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.