Živě

Střelkyně Salukvadzeová má místo na deváté olympiádě v řadě

25. dubna 2019 15:05 - Peking

Gruzínská sportovní střelkyně Nino Salukvadzeová má před sebou rekordní devátý start na olympijských hrách v řadě. Padesátiletá závodnice si účastnické místo pod pěti kruhy v Tokiu zajistila pátou příčkou ve vzduchové pistoli na Světovém poháru v Pekingu.

 

Salukvadzeová nechyběla na žádných letních olympijských hrách od Soulu 1988, kde při debutu ještě v barvách SSSR získala zlato a stříbro. O dvacet let později v Pekingu přidala už jako reprezentantka Gruzie bronz. Na zatím posledních olympijských hrách v Riu de Janeiro před třemi lety se navíc stala první matkou, která na olympiádě startovala společně se synem.

Pokud Salukvadzeová příští rok v Tokiu opravdu nastoupí, dostane se v historických tabulkách před kanadskou veslařku Lesley Thompsonovou a kanoistku Josefu Indemovou Guerriniovou, která reprezentovala Německo a Itálii. Mezi muži drží rekord Ian Millar, který za Kanadu závodil v parkúru na deseti olympiádách v letech 1972 až 2012.

SP ve sportovní střelbě v puškových a pistolových disciplínách v Pekingu:
Smíšená družstva
Vzduchová puška
Finále
Moudgilová, Panvar (Indie) - Liou Žu-süan, Jang Chao-žan (Čína) 17:15
o 3. místo
Karimovová, Šamakov (Rus.) - Weiszová, Sherry (USA) 16:2
...v kvalifikaci
14. Brabcová, Nepejchal (ČR)
25. Mazurová, Hrčkulák (ČR)
Vzduchová pistole
Finále
Bhakerová, Saurabh (Indie) - Ťiang Žan-sin, Pchang Wie (Čína) 16:6
o 3. místo
Bacaraškinová, Černousov (Rus.) - Čchien Wej, Wang Meng I (Čína) 16:4
...19. Anna Dědová, Dubový (ČR)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.