Rubriky:

Ostatní

Světový titul v tancích na ledě obhájili Denkovová a Stavijski

23. března 2007 09:23 - TOKIO

Bulhaři Albena Denkovová a Maxim Stavijski obhájili na krasobruslařském mistrovství světa titul v kategorii tanečních párů. Na šampionátu v Tokiu v pátek o více než bod porazili Kanaďany Marii-France Dubreuilovou a Patrice Lauzona, bronzovou medaili získali Američané Tanith Belbinová a Benjamin Agosto.

Pořadí na medailových pozicích tak bylo naprosto shodné jako loni na šampionátu v Calgary.

Rozdíl půl bodu mezi nejlepšími třemi páry po originálním tanci sliboval napínavé vyvrcholení soutěže. Nejlepší volný tanec předvedli Denkovová se Stavijským, kteří sáhli k dramatickému a výrazovému pojetí programu. Volný tanec navíc odjeli ve velkém tempu a neudělali žádnou technickou chybu, což jim zajistilo obhajobu titulu.

Když rozhodčí vytáhli vysoké známky, staronovým šampiónům zatleskala i Dubreuilová. Kanaďané už v té době měli svůj volný tanec za sebou, protože zahajovali nejsilnější rozjížďku. Na bluesové melodie ukázali procítěný projev a s přehledem udrželi stříbrnou pozici, která jim patřila po originálním tanci.

Belbinová s Agostem nechali zapomenout na nevydařený úvod sezóny, kdy se trápili se špatným volným tancem. Ještě v průběhu sezóny se rozhodli program úplně změnit a na světový šampionát přijeli s jízdou na motivy francouzského filmu Amélie z Montmartru. I když partnerka udělala velkou chybu při sólových tanečních otočkách, které přerušila ve třetí z plánovaných čtyř otáček, udrželi bronzovou pozici. Před čtvrtými evropskými šampióny Isabelle Delobelovou a Olivierem Schoenfelderem z Francie udrželi minimální náskok 24 setin bodu.

Výsledky - taneční páry:
1. Denkovová, Stavijski (Bul.) 201,61, 2. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 200,46, 3. Belbinová, Agosto (USA) 195,43, 4. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 195,19, 5. Domninová, Šabalin (Rus.) 193,44, 6. Virtueová, Moir (Kan.) 183,94.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní