Živě

Změna profese? Letecký šampion Šonka si zadriftoval s dakarskou bestií

17. června 2019 17:42 - Kazaň

Špatně nastavil letadlo na finálovou bitvu. Obhájce mistrovského titulu Martin Šonka skončil ve druhém letošním závodě letecké série Red Bull Air Race v Kazani na třetím místě a neobhájil tam loňské prvenství. V celkovém pořadí je druhý za Japoncem Jošihide Murojou, který vyhrál oba závody. Český šampion si v metropoli Tatarstánu také zařádil na rychlých kolech.

 

Red Bull Content Pool

Že by změna profese? Kdepak, jen příjemná exhibice.

Martin Šonka se ještě před začátkem závodu dočkal velké pocty, když usedl do závodního kamionu Eduarda Nikolajeva, pětinásobného vítěze Rallye Dakar.

Český pilot netají, že 1100 koní ruského kamazu mu vykouzlilo úsměv na tváři. Dokonce hřmotnou bestii i řídil a driftoval s ní. Na oplátku pak ruského šampiona posadil do svého Edge 540...

„Bylo to prostě úžasné!" netají Šonka své nadšení z nevšední zkušenosti.

Martin Šonka obsadil v druhém dílu leteckého seriálu Air Race v Kazani třetí místo

sntv

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.