Rubriky:

Ostatní

Stolní tenista Korbel nenastoupil kvůli zranění do dvouhry na ME

29. března 2007 15:17 - BĚLEHRAD

Nejlepší český stolní tenista Petr Korbel nenastoupil na mistrovství Evropy do dvouhry kvůli zranění zad. To utrpěl hned v úvodním zápasu soutěže družstev s Řeckem a ve čtvrtek se definitivně rozhodl, že v Bělehradě nezasáhne ani do soutěže jednotlivců.

 

internet

Reprezentační trenér Tomáš Demek do poslední chvíle věřil, že bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2000 hrát bude. "Po dopolední rozehrávce se ale Petr rozhodl, že hrát nebude. On je prostě typem hráče, který pokud není stoprocentně v pořádku, tak hrát nejde. Ani po čtyřech dnech klidu a péči doktora Gavlase se ještě necítil úplně v pořádku, a tak k prvnímu kolu nenastoupil," řekl Demek spolupracovníkovi ČTK.

Do úvodního kola dvouhry tak z českých reprezentantů zasáhli Marek Klásek, Antonín Gavlas a Richard Výborný a všichni úspěšně prošli prvním kolem.

Pro Kláska byl nečekaně těžkým soupeřem mladý italský reprezentant Mihai Bobocica. Až v pátém setu se český hráč vrátil k úspěšné taktice a dovedl zápas do vítězného konce. "Důležité bylo dobře přijmout servis a pak zahrát poctivý topspin na faleš," uvedl Klásek.

Ani dodatečně přihlášený jednadvacetiletý Gavlas to s Ukrajincem Katkovem neměl lehké. První set dokonce prohrál, ale pak zvládl důležitý okamžik zápasu v koncovce čtvrté sady, když postupně odvrátil čtyři setboly a nakonec zvítězil 14:12. Nejlehčí roli měl zkušený Výborný, kterého Řek Konstantinos Papageorgiu trápil pouze v prvním setu.

Ve smíšené čtyřhře už oba české páry dohrály. Gavlas s Ivetou Vacenovskou ani Výborný s Hanou Bartošovou ve třetím kole na své soupeře nestačili.

ME ve stolním tenise:
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Klásek (ČR) - Bobocica (It.) 4:2 (6, 9, -2, -4, 8, 5), Gavlas (ČR) - Katkov (Ukr.) 4:2 (-7, 3, 4, 12, -3, 10), Výborný (ČR) - Papageorgiu (Řec.) 4:0 (10, 8, 8, 6).
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Štrbíková, Vacenovská (ČR) - Polcanová, Čulafičová (Mak.) 3:0 (9, 3, 2), Pěnkavová, Bartošová (ČR) - Goncalvesová, Nevesová (Portug.) 3:0 (6, 8, 10).
Smíšená čtyřhra - 3. kolo:
Baum, Wu Ťia-tuo (Něm.) - Gavlas, Vacenovská 3:1 (3, -9, 3, 6), Grujič, Stefanová (Srb./It.) - Výborný, Bartošová 3:0 (5, 4, 9).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní