Rubriky:

Ostatní

Živě

Roste další lezecká naděje? Kříž byl poprvé ve Světovém poháru na stupních vítězů

6. července 2019 11:38 - Villars
(Aktualizováno: 6. července 2019 12:03)

Sportovní lezec Jan Kříž obsadil třetí místo na Světovém poháru ve Švýcarsku v disciplíně rychlost. Třiadvacetiletý reprezentant se prosadil v elitním seriálu na stupně vítězů poprvé v kariéře a zaznamenal mezi seniory životní výsledek. V juniorské kategorii se stal v roce 2014 mistrem světa.

 

AO Production

Ve Světovém poháru bylo dosud jeho maximem páté místo z loňského závodu v Moskvě. Letos byl už sedmý v květnovém klání v čínském Wu-ťiangu, ve Villars se ale probojoval poprvé až do semifinále, v němž podlehl ruskému soupeři Aleksandru Šikovovi. V malém finále o bronz už ale opět uspěl, poté co jeho francouzský protivník a lídr SP Bassa Mawem se na stěně neudržel. Křížovi patří v pořadí SP sedmé místo.

V čistě ruském finále Šikov porazil Dmitrije Timofejeva, závod žen vyhrála Anouck Jaubertová z Francie. Hana Křížová obsadila 45. místo.

Lezení na rychlost je součástí olympijské kombinace, v které se bude soutěžit v příštím roce na olympijských hrách. Největší česká naděje pro tokijskou premiéru je Adam Ondra, který ale v současnosti laboruje se zraněním zápěstí a ve Švýcarsku, kde je na programu také úvodní pohárový závod v lezení na obtížnost, nestartuje.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.