Rubriky:

Ostatní

Živě

Zlato! Čech triumf vyšperkoval bezchybným výkonem ve finále, vyrovnal světový rekord

6. července 2019 17:46 - Lonato

Má skvělou formu! Po pár dnech získal další medaili. A to zlatou. Brokový střelec Tomáš Nýdrle se stal prvním českým mistrem světa ve skeetu. Životní závod v italském Lonatu vyšperkoval třicetiletý reprezentant bezchybným výkonem ve finále, čímž vyrovnal světový rekord. Ve skeetu dosud čeští střelci triumfovali na MS maximálně v družstvech, naposledy v roce 2002.

 

Petr Luštický

Střelec Dukly Hradec Králové udělal jediné dvě chyby v pátek, kdy byly na programu tři kvalifikační položky, od té doby už neminul. V dnešních zbývajících dvou položkách se probil do rozstřelu čtyř brokařů o tři finálová místa a byl v něm nejlepší stejně jako potom v samotné bitvě o medaile. V ní trefil všech 60 asfaltových terčů a zvítězil o tři zásahy před Italem Tammarem Cassandrem. Třetí skončil Brit Jeremy Harry Bird.

Donedávna bylo nejlepším Nýdrleho individuálním výsledkem čtvrté místo z mistrovství Evropy právě z Lonata v roce 2016, na MS byl šestý v Limě 2013 a ve Světovém poháru ještě nikdy nebyl ve finále.

Mistr světa Tomáš Nýdrle na stupních (uprostřed), Vlevo Ital Cassandro, vpravo Bird z Británie.

Petr Luštický

V minulém týdnu ale vybojoval stříbrnou medaili na Evropských hrách v Minsku, kde mu o jedinou příčku uniklo účastnické místo na olympijských hrách. V Lonatu se o olympiádu nestřílelo, brokaři budou mít na stejném místě šanci zabojovat o Tokio až na zářijovém mistrovství Evropy.

V druhém kvalifikačním dnu nechyboval v Lonatu ani Jakub Tomeček, ale od postupu alespoň do rozstřelu ho dělily dva zásahy a obsadil 15. místo. Nýdrleho jediný přemožitel z Minsku Švéd Stefan Nilsson skončil jedenáctý, ale radoval se z vítězství v soutěži družstev.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu (Itálie):
Skeet:
Muži:
1. Nýdrle (ČR) 60 - vyrovnaný světový rekord
2. Cassandro (It.) 57
3. Bird (Brit.)
...
v kvalifikaci
15. Tomeček
69. Zámečník (oba ČR)
Družstva:
1. Švédsko 365
2. Kypr 364
3. Itálie 361
...
8. ČR 359
Juniorky:
1. Batyršinová (Rus.)
...
v kvalifikaci
9. Brožková
16. Zaoralová
25. Mrňová (všechny ČR)
Družstva:
1. Čína 343
...
4. ČR 323
vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.