Olympijský triatlon v Išigaki vyhrál potřetí za sebou Atkinson

IŠIGAKI

Australskému triatlonistovi Courtneymu Atkinsonovi se podařil na Světovém poháru v japonském Išigaki vítězný hattrick. Na tamní trati o olympijských délkách vyhrál v neděli už potřetí za sebou; neporazitelnost drží od chvíle, co před dvěma lety ztratil při plavání snubní prsten.

Ilustrační foto.

Za dalším triumfem, v Išigaki celkově čtvrtým, vykročil Atkinson právě při 1,5 kilometru dlouhém plavání. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 46 sekund stříbrný medailista z olympiády Bevan Docherty před dalším Novozélanďanem Krisem Gemmellem. Jediný český účastník Jan Čelůstka skončil na 44. místě se ztrátou pěti minut na vítěze.

Mezi ženami vybojovala už 15. vítězství v kariéře v těžkých podmínkách za téměř stoprocentní vlhkosti vzduchu favorizovaná Portugalka Vanessa Fernandesová v čase 2:04:16. V závěru běžeckého úseku setřásla trojnásobnou světovou šampionku Emmu Snowsillovou z Austrálie i loňskou vítězku v Išigaki Debbie Tannerovou z Nového Zélandu.

Výsledky:
Muži:
1. Atkinson (Austr.) 1:53:27, 2. Docherty -46, 3. Gemmell -59, 4. Reed (všichni N. Zél.) -1:04, 5. Colucci (Braz.) -1:07, 6. Albert (Est.) -1:12, ...44. Čelůstka (ČR) -5:05.
Pořadí SP (po 2 z 16 závodů): 1. Atkinson 81 b., 2. Docherty 79, 3. Gemmell 78.
Ženy:
1. Fernandesová (Portug.) 2:04:16, 2. Snowsillová (Austr.) -18, 3. Tannerová -35, 4. Warrinerová (obě N. Zél.) -1:35, 5. Moffattová (Austr.) -1:45, 6. Spirigová (Švýc.) -1:49.
Pořadí SP (po 2 z 16 závodů): 1. Snowsillová 94, 2. Fernandesová 89, 3. Tannerová 74.