Gymnastky Šikulová a Komrsková budou ve finále na jednotlivých nářadích

AMSTERODAM

Gymnastka Jana Šikulová má šanci obhájit na mistrovství Evropy stříbrnou medaili na bradlech. Ve čtvrteční kvalifikaci získala druhou nejvyšší známku na tomto nářadí a postoupila do nedělního finálového programu šampionátu v Amsterodamu. V něm se představí také další česká reprezentantka Jana Komrsková, která z pátého místa postoupila do osmičlenného finále přeskoku.

Šikulová bude také startovat v sobotním finále víceboje, kam postoupila díky šestnáctému místu v kvalifikaci. Komrsková kvůli problémům s kotníkem víceboj vzdala, takže české barvy bude hájit ještě Kristina Pálešová, která se do finálové čtyřiadvacítky dostala jako dvacátá v redukovaném pořadí.

Naprosto shodnou známku jako Pálešová, 55,125 bodu, v kvalifikaci získala také další Češka Nicole Pechancová. Ve finále víceboje však mohou startovat jen dvě reprezentantky jedné země a Pechancová měla horší nejvyšší získanou známku.

Kvalifikaci ziskem 61,575 bodu vyhrála úřadující mistryně světa Vanessa Ferrariová z Itálie.

Výsledky - kvalifikace:
Víceboj: 1. Ferrariová (It.) 61,575 bodu, 2. Nistorová 60,125, 3. Izbasaová (obě Rum.) 59,750, ...16. Šikulová 55,975, 24. Pálešová, 25. Pechancová (všechny ČR) obě 55,125.